Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Punkt szczepień przy aquaparku

Mobilny punkt szczepień zaparkował 1 lipca przy Chełmskim Parku Wodnym. Mieszkańcy miasta i turyści mogą w nim przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson.
Chełm: Punkt szczepień przy aquaparku

- Przez trzy tygodnie w godzinach 11-18 wszyscy zainteresowani będą mogli się zaszczepić przeciw COVID-19 – poinformowała Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego.

Szczepienia prowadzone są zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami, ale nie trzeba się wcześniej zapisywać czy umawiać na konkretną godzinę. Ważne, by mieć ze sobą dowód osobisty.

Szczepienia prowadzi personel Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Chełmie. Chętnie odpowie na wszystkie pytania dotyczące szczepionki wektorowej, a taką jest Johnson&Johnson.

W Chełmie na 61 135 mieszkańców w pełni zaszczepionych jest 20 249 osób, co daje 33,1 procent. We Włodawie, która zajmuje drugie miejsce po Lublinie, zaszczepionych jest już 39,3 proc. mieszkańców, zaś w Krasnymstawie – 35,5 proc. (dane z 1 lipca).

Mobilny punkt szczepień w ubiegłym tygodniu odwiedził wszystkie gminy powiatu chełmskiego. Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, ale już wiadomo, że np. po pobycie w Rejowcu Fabrycznym poziom zaszczepienia wzrósł z 25,7 proc. do 29,9 proc., a w gminie Rejowiec Fabryczny z 15,2 do 18,5 proc.

Czytaj również: Koszenie w Chełmie kuleje - wszystkiemu winne... kwietniowe deszcze


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama