Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Proboszczowie ukarani mandatami

Mandatami dla administratorów dwóch krasnostawskich parafii zakończyły się czynności wyjaśniające w sprawie przekroczenia limitu uczestników trzech kwietniowych nabożeństw. Za niedopilnowanie obostrzeń sanitarnych proboszczowie musieli zapłacić łącznie kilkaset złotych kary.
Proboszczowie ukarani mandatami

Dwa postępowania dotyczyły parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie. W jednym przypadku ktoś osobiście powiadomił policjantów o złamaniu przepisów o zapobieganiu zakażeniom i zwalczaniu koronawirusa. Chodziło o mszę rezurekcyjną z 4 kwietnia. Drugie zgłoszenie było anonimowe i związane z liturgią 14 kwietnia.

Krasnostawscy policjanci zakończyli czynności w sprawie parafii pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie. Anonim dotyczył nabożeństwa z 11 kwietnia.

- W każdym z tych przypadków zebraliśmy materiał dowodowy w postaci dokumentacji filmowej i fotograficznej. Przesłuchaliśmy również świadków i administratorów parafii. Wymienione czynności wyjaśniające zakończyły się nałożeniem mandatów karnych w kwocie po 200 zł - informuje młodsza aspirant Jolanta Babicz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Mundurowi prowadzą jeszcze czynności dotyczące parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siennicy Różanej. Sprawa dotyczy nabożeństwa z 4 kwietnia.

Zapytanie w sprawie parafii wysłaliśmy do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, bo policjanci o każdym przypadku przekroczenia limitu uczestników mszy informowali krasnostawski sanepid. Chcieliśmy również uzyskać informacje, czy były lub są prowadzone postępowania administracyjne w sprawie otwarcia stoku narciarskiego w Bobliwie w lutym br. oraz funkcjonowania jednej z krasnostawskich siłowni, gdzie 8 kwietnia mundurowi przeprowadzili kilka kontroli. Odpowiedzi jeszcze nie uzyskaliśmy.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
mieszkaniec krasnegostawu 06.07.2021 15:11
nie ładnie jest donosić

Ty!Ty! 13.07.2021 09:06
a jeszcze gorzej łamać prawo i zarażać innych

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama