Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 21:18
Reklama

Planują wybudować pumptrack

Przy miejscowej szkole podstawowej planowana jest budowa toru rowerowego typu pumptrack. Ma to być element zagospodarowania terenu, który pozwoli na aktywne spędzanie czasu mieszkańcom, głównie młodzieży. Inwestycja może powstać jeszcze w tym roku.
Planują wybudować pumptrack

Pumptrack to tor rowerowy o specjalnie ukształtowanej, falistej nawierzchni i wyprofilowanych zakrętach. Korzystać z niego będzie mógł każdy, niezależnie od wieku, gdyż przeznaczony jest zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak i do profesjonalnych treningów. I choć mówi się o nim, że jest to tor rowerowy, doskonale nadaje się do jazdy na deskorolce, hulajnodze lub rolkach.

Ten w Rejowcu składać się ma z zakrętów oraz tak zwanych pompek rozpędowych, dzięki czemu korzystanie z tego toru będzie ciekawsze i atrakcyjniejsze. Specjalna konstrukcja toru zbudowana ma być z muld i zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, aby umożliwić rozpędzenie i utrzymywanie prędkości bez pedałowania.  Szacunkowy koszt pumptracka to 200 tysięcy złotych.

Rowerowy plac zabaw – jak go nazywają - zbudowany ma być z elementów modułowych. Takie rozwiązanie umożliwi jego rozbudowę o kolejne elementy w razie potrzeb.

- Tego typu obiekt może stanowić samodzielną formę aktywności – informują urzędnicy. – A przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa, może być pomocny w obyciu się z rowerem, przy okazji rozwijając koordynację ruchową oraz zmysł równowagi.

Rejowiecki pumptrack będzie ogólnodostępny. Samorządowcom zależy, aby było to miejsce, gdzie wszyscy będą chcieli przyjść, że będzie to atrakcja zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych rowerzystów.

Trzy lata temu pumptrack wybudowany został w Rejowcu Fabrycznym. Ma 46 metrów długości, trzy wysokie bandy i aż 9 pompek pozwalających na utrzymanie prędkości bez potrzeby pedałowania czy odpychania się.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama