Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kasjerzy chorują, a sklepy pracują

Gdyby to dotyczyło dużego miasta, nikt afery by nie robił. Jednak w mniejszych miejscowościach, jak np. Wojsławice, każdy kolejny przypadek Covid-19 budzi lęk. Zwłaszcza, gdy chorują osoby, które obsługiwały klientów.
Kasjerzy chorują, a sklepy pracują

- Wiem, że jedna z pracownic sklepu ma koronawirusa, a sklep pracuje jakby nigdy nic. Pozostali kasjerzy nie są na kwarantannie. To przecież może być ognisko, wylęgarnia choroby - oburza się jeden z mieszkańców Wojsławic. Jak sam jednak przyznaje, wie o podobnych przypadkach zachorowań wśród pracowników innych sklepów w regionie, które też nie były zamykane. Z powodu chorych na Covid-19 nie zamyka się też banków, stacji paliw i innych miejsc obsługi klientów. Bardzo rzadkie są przypadki znacznych ograniczeń przyjęć interesantów w urzędach gmin.

- Przecież przez cały czas w pracy zachowujemy najwyższą ostrożność - nosimy maski, dezynfekujemy ręce, staramy się zachowywać odległości. Obsługujemy klientów zza szyb z pleksi - oburza się plotkami i krytyką jedna z kasjerek, która zadzwoniła do naszej redakcji.

Postanowiliśmy więc zapytać, jakie są procedury, gdy u pracownika sklepu stwierdzony zostaje koronawirus. Biuro prasowe Biedronki odesłało nam wypowiedź Kamila Chmiela, kierownika operacji i sprzedaży, odpowiedzialnego za sklep w Wojsławicach przy ul. Krasnystawskiej 4A: "Sieć Biedronka zawsze stosuje się do decyzji wydawanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną, która to, oprócz wysłania pracownika sklepu w Wojsławicach na zwolnienie lekarskie, nie wskazała dodatkowych czynności w tej sprawie. W pełni dostosowujemy się do poleceń oraz procedur instytucji odpowiedzialnych. Zgodnie z decyzją sanepidu, nie zostały spełnione przesłanki, by podjąć inne dodatkowe działania lub by izolować innych pracowników. Sklep w Wojsławicach przy ul. Krasnystawskiej 4A jest bezpieczny i funkcjonuje normalnie. Serdecznie zapraszamy na zakupy".


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama