Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:43
Reklama

Kasjerzy chorują, a sklepy pracują

Gdyby to dotyczyło dużego miasta, nikt afery by nie robił. Jednak w mniejszych miejscowościach, jak np. Wojsławice, każdy kolejny przypadek Covid-19 budzi lęk. Zwłaszcza, gdy chorują osoby, które obsługiwały klientów.
Kasjerzy chorują, a sklepy pracują

- Wiem, że jedna z pracownic sklepu ma koronawirusa, a sklep pracuje jakby nigdy nic. Pozostali kasjerzy nie są na kwarantannie. To przecież może być ognisko, wylęgarnia choroby - oburza się jeden z mieszkańców Wojsławic. Jak sam jednak przyznaje, wie o podobnych przypadkach zachorowań wśród pracowników innych sklepów w regionie, które też nie były zamykane. Z powodu chorych na Covid-19 nie zamyka się też banków, stacji paliw i innych miejsc obsługi klientów. Bardzo rzadkie są przypadki znacznych ograniczeń przyjęć interesantów w urzędach gmin.

- Przecież przez cały czas w pracy zachowujemy najwyższą ostrożność - nosimy maski, dezynfekujemy ręce, staramy się zachowywać odległości. Obsługujemy klientów zza szyb z pleksi - oburza się plotkami i krytyką jedna z kasjerek, która zadzwoniła do naszej redakcji.

Postanowiliśmy więc zapytać, jakie są procedury, gdy u pracownika sklepu stwierdzony zostaje koronawirus. Biuro prasowe Biedronki odesłało nam wypowiedź Kamila Chmiela, kierownika operacji i sprzedaży, odpowiedzialnego za sklep w Wojsławicach przy ul. Krasnystawskiej 4A: "Sieć Biedronka zawsze stosuje się do decyzji wydawanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną, która to, oprócz wysłania pracownika sklepu w Wojsławicach na zwolnienie lekarskie, nie wskazała dodatkowych czynności w tej sprawie. W pełni dostosowujemy się do poleceń oraz procedur instytucji odpowiedzialnych. Zgodnie z decyzją sanepidu, nie zostały spełnione przesłanki, by podjąć inne dodatkowe działania lub by izolować innych pracowników. Sklep w Wojsławicach przy ul. Krasnystawskiej 4A jest bezpieczny i funkcjonuje normalnie. Serdecznie zapraszamy na zakupy".


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama