Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 07:35
Reklama

Nowy DPS prawie gotowy

Budynek dawnego liceum zmienia się nie do poznania. Trwają tam już prace wykończeniowe. Finał planowany jest w lipcu lub sierpniu, czyli wcześniej niż zakładano.
Nowy DPS prawie gotowy

W budynku dawnego liceum w Rejowcu będzie funkcjonował dom pomocy społecznej. By dostosować go do potrzeb seniorów i osób niepełnosprawnych - przeszedł gruntowny remont. Polegał m.in. na wykonaniu łazienek przy pokojach podopiecznych.

- Trwają prace wykończeniowe. W łazienkach montowana jest armatura sanitarna. Układane są podłogi, montowane drzwi. Wykonawca bardzo się stara, by szło to szybko i sprawnie - mówi wicestarosta chełmski Jerzy Kwiatkowski.

Wykonywane są też prace na zewnątrz budynku. Układana jest kostka na placu. W budowie jest też garaż, który będzie również służył za magazyn i punkt dostaw. Wkrótce pojawią się nowe nasadzenia drzew i krzewów.

- Uważam, że już w lipcu lub najpóźniej w sierpniu prace zostaną zakończone i będziemy mogli myśleć o przeprowadzce podopiecznych - dodaje Kwiatkowski.

Gdy DPS w Rejowcu rozpocznie pracę, dotychczas prowadzone przez powiat DPS-y w Chojnie Nowym Pierwszym i w Kaniem zostaną opuszczone. Starostwo będzie prowadziło dwie, a nie jak dotychczas trzy, tego typu placówki: DPS Nowiny i DPS Rejowiec.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama