Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gloria Vitae

- W czasie pandemii chcieliśmy, aby mieszkańcy naszego powiatu trochę odetchnęli i oderwali się od przytłaczającej rzeczywistości. Dlatego nie zrezygnowaliśmy z realizacji projektu pn. „Muzyka i drogowskazy w polskiej drodze do wolności”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szacujemy, że we wszystkich tych wydarzeniach wzięło udział łącznie około 900 osób - mówi Andrzej Leńczuk, pomysłodawca wydarzenia i członek Stowarzyszenia "Gloria Vitae".
Gloria Vitae

Wspomniany projekt był związany z ważnymi dla Polaków rocznicami. Stowarzyszenie Gloria Vitae zorganizowało 15 sierpnia i 5 września aż trzy koncerty: „Gloria Vitae - Totus Tuus” z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II, „Bogu i Ojczyźnie” z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej oraz „Chopin w drodze do Poturzyna”. 

- To były wielkie wyzwania, ale wszystko zostało organizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego i obowiązujących wówczas przepisów - wspomina Andrzej Leńczuk.

Koncert „Bogu i Ojczyźnie” z udziałem Anny Jurksztowicz, Krzesimira Dębskiego, Jacka Wójcickiego, Artura Kocięckiego, Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego i chóru Contra był transmitowany na żywo przez Telewizję Polską i powtarzany przez kilka innych ośrodków regionalnych. Można obejrzeć go również na stronie internetowej stowarzyszenia.

Głównym celem stowarzyszenia jest rozwój idei samorządności i popieranie przedsięwzięć związanych z kulturą, edukacją i promocją powiatu krasnostawskiego. Warto dodać, że gdy wybuchła pandemia, stowarzyszenie Gloria Vitae przekazało 1 tys. zł.  na zakup odzieży ochronnej dla pracowników krasnostawskiego szpitala.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama