Za kilka lat, czyli kiedy?

  • 14.08.2020, 10:21 (aktualizacja 14.08.2020, 10:25)
  • TWA
Za kilka lat, czyli kiedy?
Mieszkańcom ulicy Granicznej puściły nerwy, bo ich drogą nie da się jechać. Dziura obok dziury, a jedna większa od drugiej. Ponowili prośbę do burmistrza o modernizację nawierzchni. Kolejny raz usłyszeli, że ulica zostanie przebudowana, ale nie wcześniej niż za kilka lat.

Ulice w centrum Włodawy przebudowywane są jedna po drugiej. W ubiegłym tygodniu władze miasta poinformowały, że do programu Fundusz Dróg Samorządowych złożyły kolejny wniosek o dofinansowanie. Tym razem na przebudowę ulicy Wspólnej.

- Na jej remont mieszkańcy czekają już bardzo długo. Teraz jest szansa, że stanie się on faktem. Przygotowaliśmy pełną dokumentację tej inwestycji oraz uzyskaliśmy wszystkie niezbędne zezwolenia. Dzięki podjętej w ubiegłym tygodniu przez radę miejską uchwale mogliśmy złożyć wniosek o dofinansowanie. Jeśli uzyskamy wsparcie, w budżecie na przyszły rok zabezpieczymy środki na wkład własny – wyjaśnia Wiesław Muszyński.

Planowany remont dotyczy odcinka ulicy Wspólnej od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do cmentarza komunalnego. Będzie to pierwszy z trzech etapów prac na tej drodze. Zakłada wymianę nawierzchni. Stare płytki zostaną zastąpione tzw. masą mineralno-asfaltową.

Ulica Graniczna, choć jest – według mieszkańców – najgorszą drogą w mieście, znów została odłożona na później.

- Cały odcinek pokryty jest dziurami i wyrwami. Wjechanie w nie może spowodować uszkodzenie zawieszenia w aucie. Jeszcze poważniejszą sprawą jest zaniżenie nawierzchni powodujące zastoisko wody na długości około 20 metrów – napisali w petycji do burmistrza mieszkańcy, prosząc o pilną poprawę tego odcinka drogi.

"Nawierzchnia ulicy Granicznej i Wojska Polskiego zostały zakwalifikowane do przebudowy poprzez położenie nakładki asfaltowej. Jednak ze względu na ograniczenia finansowe ich realizacja została zaplanowana w późniejszych latach. Obecnie opracowywana jest dokumentacja techniczna przebudowy ulicy Wojska Polskiego. Do tego czasu obydwie ulice będą doraźnie remontowane w ramach bieżącego utrzymania dróg w takim zakresie, na jaki pozwoli uchwalony budżet" – czytamy w odpowiedzi burmistrza.

Mieszkańcy są oburzeni takim wyjaśnienie. Uważają, że traktowani są przez miejskie władze jak ludzie drugiej kategorii.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe