Koronawirus wykasza imprezy

  • 04.07.2020, 07:47
  • TWA
Koronawirus wykasza imprezy
Kolejne imprezy wypadają z grafika włodawskich wydarzeń kulturalnych, bo samorządowcy boją się dużych skupisk ludzi. Nie chcą ryzykować pojawienia się ogniska choroby na swoim terenie.

Nie odbyło się święto Włodawy. Nie było też imprez związanych z obchodami nocy świętojańskiej i odwołany został Festiwal Poleskie Lato z Folklorem, w ramach którego na początku lipca zjeżdżają do Włodawy zespoły z całego świata. Wiemy już, że znacznie więcej imprez skreślono z listy tegorocznych wydarzeń. Nie będzie Święta Pszczelarza organizowanego w Hańsku w połowie lipca.

- Zrezygnowaliśmy z części artystycznej, bo na tym etapie walki z epidemią wójt nie odważy się zorganizować imprezy masowej. Być może odbędzie się tylko msza święta, ale to jeszcze jest na etapie ustaleń – mówi Ariel Struski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Hańsku.

Odwołany został Jarmark Holeński organizowany zwykle pod koniec lipca. Pod znakiem zapytania jest Festiwal Trzech Kultur. Już wiadomo, że nie będzie również dożynek powiatowych, a przynajmniej nie w tradycyjnej formie.

- Ograniczymy się do mszy świętej, aby podziękować za tegoroczne plony, ale z udziałem jedynie delegacji z poszczególnych gminy. Myślimy o tym, aby zorganizować ją w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. Jest to duża świątynia, więc msza mogłaby się odbyć z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – tłumaczy starosta włodawski Andrzej Romańczuk.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe