Hejt za nowy samochód

  • 04.04.2020, 10:01
  • TWA
Hejt za nowy samochód
Burmistrz Wiesław Muszyński ma nowy samochód do wyjazdów służbowych. Starą i wysłużoną skodę octavię zamienił na kompaktowego suv-a, skodę kodiaq. Nie umknęło to uwadze internautów, którzy skrytykowali zakup ze względu na czas epidemii.

W piątek, 20 marca burmistrz odebrał z salonu skody w Świdniku nowe auto służbowe. Jest to skoda Kodiaq w wersji Ambition. Kosztowała 120 tys. zł, czyli tyle ile zabezpieczono na ten cel w tegorocznym budżecie miasta.

- Auto posiada wyposażenie średniej klasy, czyli nie ma w nim przepychu. Ma tylko to, co jest niezbędne, ponieważ ma służyć nam do pracy, a nie do luksusowych wyjazdów – tłumaczy Wiesław Muszyński.

Nie wszyscy podzielają tę opinię. Niektórzy uważają, że jeśli już ten wydatek był taki niezbędny, to ratusz mógł kupić samochód za mniejszą kwotę. Na portalach społecznościowych rozlała się fala krytyki pod adresem władz miasta. Niektórzy internauci twierdzą, że w obecnej sytuacji burmistrz powinien był odłożyć zakup nowego auta, a przeznaczone na ten cel pieniądze ofiarować szpitalowi na zakup maseczek, kombinezonów i płynów do dezynfekcji niezbędnych w walce z chorobą.

- Chyba nie muszę tłumaczyć, że nasz 20-letni samochód służbowy wymagał wymiany. Miał pół miliona przebiegu i rdzę z każdej strony. Auto się trzymało, ale gdziekolwiek nim pojechaliśmy, prezentowaliśmy się najgorzej. Ten samochód już nie powinien być dopuszczony do ruchu ze względów bezpieczeństwa. Poza tym zakupu nowego auta nie można wiązać z koronawirusem. Zamówienie na nie było złożone na początku tego roku, kiedy o chorobie nikt jeszcze nie słyszał. Jeśli chodzi o pomoc dla szpitala, to otrzymuje od nas pomoc. Wesprę także placówkę z własnej kieszeni – wyjaśnia burmistrz.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewelina
Ewelina 04.04.2020, 15:24
"na początku roku gdy o chorobie nikt nie wiedział a to ciekawe bo w Chinach od początku grudnia szaleje wirus u już było coś słychać w wiadomościach

Pozostałe