Drogowcy mają nowego dyrektora

  • 11.02.2020, 07:32 (aktualizacja 14.02.2020, 08:40)
  • TS
Drogowcy mają nowego dyrektora
Zarząd Dróg Powiatowych we Włodawie ma nowego dyrektora. Pełniącego te obowiązki Sławomira Poniewozika zastąpił Marcin Łopacki (PSL), który w ostatnich wyborach samorządowych był kandydatem na wójta gminy Chełm.

We wtorek w Starostwie Powiatowym we Włodawie rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych. W ostatnich latach stanowisko to zajmowała Wiesława Kadrow, ale z końcem września poprzedniego roku odeszła na emeryturę. Do czasu ogłoszenia konkursu obowiązki szefa drogowców pełnił Sławomir Poniewozik, pracownik włodawskiego ZDP.

- Wpłynęły do nas trzy kandydatury. Najlepiej przez komisję oceniony zostałMarcin Łopacki i to on został nowym dyrektorem ZDP we Włodawie – potwierdza Andrzej Romańczuk (PSL), starosta włodawski.

Jak udało nam się dowiedzieć, oprócz Łopackiego do konkursu zgłosili się wspomniany wcześniej Sławomir Poniewozik oraz Włodzimierz Kołton z Ostrowa Lubelskiego. Złośliwi twierdzą, że innego wyboru nie należało się spodziewać, bo Łopacki należy do tej samej partii, co starosta Romańczuk, a ponadto w 3-osobowej komisji zasiedli: Adam Panasiuk, członek zarządu powiatu, sekretarz Jadwiga Czaprańska oraz skarbnik Zofia Derkacz.

- Nie doszukiwałbym się tutaj żadnych politycznych podtekstów. W drodze konkursu komisja rzetelnie oceniła wszystkich kandydatów i zapewne nie wybrałaby osoby bez odpowiednich kompetencji i doświadczenia – mówi Łopacki.

Nowy dyrektor ZDP we Włodawie w poprzedniej kadencji pełnił funkcję radnego powiatu chełmskiego. W ostatnich wyborach samorządowych startował również na stanowisko wójta gminy Chełm (przegrał z Wiesławem Kociubą).

Od 2011 roku był pracownikiem Rejonu Dróg Wojewódzkich w Chełmie, gdzie zajmował się m.in. zimowym i bieżącym utrzymaniem dróg. Pod koniec 2014 r. trafił do departamentu rolnictwa i środowiska UM w Lublinie, później pracował w departamencie polityki regionalnej oraz w departamencie zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym. W latach 2016-2019 Łopacki pełnił funkcję kierownika chełmskiej filii Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

- W dziedzinie drogownictwa posiadam duże doświadczenie, które z pewnością przyda się w pracy w ZDP we Włodawie. Zamierzam także wykorzystać wiedzę związaną z pozyskiwaniem środków unijnych na budowę i remonty dróg na terenie powiatu włodawskiego. Jestem osobą, która wyznacza sobie konkretne cele zawodowe i stara się je konsekwentnie realizować. Tak też będzie w mojej nowej pracy – zapewnia Łopacki.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
do kąta
do kąta 15.02.2020, 18:56
3 lata doświadczenia przy drogach, a Poniewozik ma chyba 20 lat doświadczenia przy drogach. Tak to partia wygrała z doświadczeniem i wykształceniem.
Włodawianin
Włodawianin 11.02.2020, 11:44
I znów wygrała polityka
Marek
Marek 11.02.2020, 09:59
Jakie ten Pan ma wykształcenie i doświadczenie w tym kierunku?
kazio
kazio 11.02.2020, 18:23
Jest z PSL i pewnie zna Burego
abcd
abcd 12.02.2020, 09:43
Gdzie zapisy? Zaprzepaściłbym trochę kasy i tak od stołeczka do stołeczka jak modelowy chełmski dyrektor od wszystkiego, Pan J.

Pozostałe