Gm. Dorohusk: Wieczorami czuć swąd palonych butelek

  • 06.09.2019, 19:34
  • szer
Gm. Dorohusk: Wieczorami czuć swąd palonych butelek
- Mamy już dość wdychania smrodów wydobywających się z komina jednego z domów, który stoi w sąsiedztwie kościoła – o interwencje w tej sprawie poprosił nas jeden z mieszkańców Dorohuska. Mężczyzna twierdzi, że od kilku dni – głównie porą wieczorową – ktoś spala plastikowe butelki. - Jest taki smród, że nie da się wytrzymać.

Nasz Czytelnik nie zdecydował poinformować o problemie ani urzędników, ani policji, bo jak twierdzi, jeden z jego znajomych już jakiś czas temu tak postąpił. Rzekomo mundurowi, którzy podjęli interwencję, wyjawili gospodarzowi domu nazwisko skarżącego. On nie chce, żeby historia się powtórzyła.

- To małe środowisko i wszyscy się tu znają - mówi. - Nie chcę robić sobie wrogów, ale prawdą jest, że ktoś nielegalnie spala te butelki i truje środowisko, nas i siebie.

Zgłosiliśmy ten problem Agnieszce Jaszczuk, inspektor do spraw ochrony środowiska w Urzędzie Gminy Dorohusk. Obiecała, że osobiście zajmie się sprawą i skontroluje, czy rzeczywiście ktoś spala w piecu butelki.

Przypominamy, że spalanie odpadów, w tym plastików w piecach, jest zabronione. Za takie postępowanie grożą poważne konsekwencje. Mówi o tym m.in. ustawa o odpadach. Przewidziane przepisami kary są naprawdę dotkliwie, bo wynieść mogą nawet 5 tys. złotych.

Czego nie można spalać?

  • Żadnych przedmiotów z tworzyw sztucznych, butelek, pojemników oraz toreb foliowych
  • Zużytych opon i innych odpadów z gumy
  • Odzieży i obuwia
  • Elementów drewnianych pokrytych lakierem lub impregnowanych
  • Sztucznej skóry
  • Opakowań po farbach lub lakierach
  • Opakowań po rozpuszczalnikach lub środkach ochrony roślin
szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe