Dołącz do Szlachetnej Paczki

  • 9.10.2018, 10:05
  • MP
Dołącz do Szlachetnej Paczki
Ruszyła kolejna edycja akcji Szlachetna Paczka, której celem jest pomoc osobom biednym, schorowanym i samotnym. Chełmski sztab poszukuje rodzin w trudnej sytuacji materialnej, ale również darczyńców gotowych do udzielenia im wsparcia.

Do udziału w Szlachetnej Paczce na terenie Chełma i powiatu chełmskiego można zgłosić rodzinę w trudnej sytuacji materialnej, której dochód miesięczny nie przekracza 700 zł. 

- Poszukujemy rodzin, które są na swój sposób "bohaterami" - wyjaśnia Dominika Osypowicz, liderka Szlachetnej Paczki na terenie Chełma. - Takie, które zmagają się z biedą, chorobami, ale nie poddają się i mimo przeciwności walczą o poprawienie swojego losu. Chcemy, aby nasza pomoc, czyli paczka, była dla nich nie rybą, tylko wędką. Żeby pomogła im stanąć na nogi i dalej walczyć o lepszy byt. Taką rodzinę może zgłosić każdy do 25 października. Można się z nami kontaktować poprzez maila: [email protected], a także za pośrednictwem redakcji Super Tygodnia Chełmskiego. 

Wszystkie zgłoszone rodziny będą weryfikowane przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki, którzy ocenią ich potrzeby. W listopadzie natomiast zostanie uruchomiona baza darczyńców, którzy pomogą przygotować paczki dla najbardziej potrzebujących. W grudniu zostaną one przekazane rodzinom, ale na tym akcja się nie kończy.

- Rodziny, które wezmą udział w akcji, będą przez nas odwiedzane także po jej zakończeniu. Zależy nam na tym, aby to wsparcie wpłynęło na nich nie tylko materialnie. Chcemy, żeby pomoc zmotywowała ich do obrania właściwego kierunku w zmaganiach z przeciwnościami losu. 

Oprócz rodzin poszukiwani są również darczyńcy. Mogą to być osoby prywatne, biznesmeni czy specjaliści z różnych dziedzin, ponieważ pomoc ma wiele form. 

- Podzieliliśmy naszą akcję dodatkowo na paczkę: seniora, lekarza i prawnika - dodaje Dominika Osypowicz. - Paczka seniora skupia się na wsparciu osób starszych, schorowanych i samotnych, nie tylko poprzez dary, ale również przez zrobienie zakupów, dostarczenie leków czy pomoc w codziennym funkcjonowaniu. Paczka lekarza z kolei ma za zadanie ułatwić potrzebującym skorzystanie ze specjalistycznych badań, na które trzeba zazwyczaj bardzo długo czekać. W paczkę prawnika chcemy zaangażować osoby związane z prawem, które mogą udzielić bezpłatnych porad tym, którzy zmagają się np. z kłopotami spadkowymi czy kredytami. 

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe