Cersanit produkuje od pół wieku

  • 6.08.2018, 10:29
  • GD
Cersanit produkuje od pół wieku
Jeden z największych pracodawców regionu obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia na rynku. - Firma zwycięsko przeszła przez trudne okresy w polskiej i światowej gospodarce, osiągając pozycję jednego z liderów w branży ceramicznej na rynku krajowym, jak i zagranicznym - mówi Krzysztof Siarkiewicz, dyrektor krasnostawskiego zakładu.

Działalność firmy sięga lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Cersanit pojawił się na rynku jako przedsiębiorstwo państwowe. Swoje początki miał w 1968 roku pod nazwą Zakłady Ceramiczne "Krasnystaw" w Budowie, by w 1992 r. zmienić nazwę na Cersanit SA "Krasnystaw". Cztery lata później nastąpiła prywatyzacja i reorganizacja fabryki, dzięki której przed państwową firmą z tradycjami otworzyły się nowe możliwości.

Dzięki tym zmianom firma przetrwała wówczas trudny okres transformacji gospodarczej i załamania się koniunktury na rynku budowlanym. Warto również dodać, że to na bazie lokalnego zakładu powstała Grupa Cersanit SA, która swoją centralę ma w Kielcach.

- Przez te 50 lat bywały chwile lepsze i gorsze, które przeżywaliśmy wspólnie z ufającymi nam klientami. To dodawało nam siły i pomogło umocnić naszą pozycję na rynku, gdyż postawiliśmy na elastyczność rynkową i stałe podwyższanie standardów jakości. Dopracowaliśmy się wizerunku solidnego partnera i rzetelnego producenta ceramiki - mówi dyrektor zakładu Krzysztof Siarkiewicz.

Firma Cersanit postanowiła połączyć obchody jubileuszu z corocznym piknikiem rodzinnym dla swoich pracowników i ich rodzin. W programie czerwcowej imprezy było m.in. nagrodzenie dwojga pracowników z najdłuższym stażem.

- Najdłużej pracująca kobietą w Cersanit Krasnystaw jest pani Urszula z laboratorium, a mężczyzną  pan Henryk z zespołu Modelarnia I. Oboje przepracowali ponad lat 40 lat, czego serdecznie im gratulujemy - mówi Agnieszka Stefańczyk, asystent biura zarządu.

Dyrektor krasnostawskiego zakładu uważa, że jubileusz 50-lecia to sukces wszystkich ufających zakładowi w Krasnymstawie klientów i partnerów oraz imponująca praca kilku pokoleń pracowników firmy. Podkreśla, że Cersanit IV zawsze tworzył i tworzy wspaniały zespół dobrych fachowców.

- W firmie nastąpiła zmiana pokoleniowa. Obecnie pracuje tu wielu ludzi młodych, w tym dzieci naszych obecnych i byłych pracowników. Cieszę się z tego, że chcą w naszej firmie realizować swoje ambicje zawodowe. Są oni przyszłością Cersanit IV. W życiu biznesowym trzeba mieć szczęście do ludzi i my to szczęście mamy od ponad 50 lat - kwituje Krzysztof Siarkiewicz.

Inne z Krasnegostawu: Co dalej ze szkołą z tradycjami? [CZYTAJ]

GD
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja
ja 30.08.2018, 23:54
niech lepiej zaczną szanować pracowników i dają im urlopy tak jak się należy

Pozostałe