Konflikt w Piątce nie wygasa

  • 5.08.2018, 10:54 (aktualizacja 05.08.2018 10:58)
  • GD
Konflikt w Piątce nie wygasa
Wszystko wskazuje na to, że nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie zostanie Sylwia Młynarczyk-Rysak. W ubiegłym tygodniu urząd miasta zawarł z kuratorium oświaty porozumienie w sprawie powołania kandydatki na 5 lat. Tymczasem rodzice i nauczyciele wciąż nie mogą pogodzić się z tą kandydaturą.

Do konkursu na dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 zgłosiła się tylko jedna kandydatka. Jednak nie spełniała ona warunków formalnych, aby sprawować tę funkcję. W takiej sytuacji burmistrz Hanna Mazurkiewicz zdecydowała się powierzyć stanowisko dyrektora Sylwii Młynarczyk-Rysak na 5 lat. Taką możliwość umożliwiają przepisy prawa oświatowego.  

- Pani Młynarczyk-Rysak jest obecnie nauczycielem dyplomowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusz Kościuszki w Krasnymstawie. Posiada odpowiednie kwalifikacje, aby sprawować funkcję dyrektora szkoły. Powołanie na to stanowisko nastąpi w najbliższym czasie - informuje sekretarz miasta Krzysztof Gałan.

Jak już wcześniej informowaliśmy, rada pedagogiczna i rada rodziców negatywnie zaopiniowały propozycję burmistrza. Obydwa gremia proponowały, aby Hanny Mazurkiewicz skorzystała z drugiej ustawowej możliwości - powierzenia pełnienia obowiązków dyrektora szkoły nauczycielowi tej placówki na okres 10 miesięcy.

- Takiemu rozwiązaniu przeciwna jest pani burmistrz. Szkoła stoi przed dużymi wyzwaniami, w tym przed zmniejszeniem się o trzy liczby oddziałów w klasach od czwartej do ósmej w roku szkolnym 2019/2020. Zatem nauczyciel, który będzie zarządzał szkołą maksymalnie do 30 czerwca 2019 r., nie będzie w stanie rozwiązać związanych z tym problemów - wyjaśnia sekretarz.

Po spotkaniach burmistrza z rodzicami i nauczycielami otrzymaliśmy od pedagogów list, w którym sceptycznie wypowiadają się o kandydatce na dyrektora Piątki, jej kwalifikacjach i wizji funkcjonowania szkoły. Twierdzą, że rozmowy przyczyniły się tylko do zaostrzenia stanowisk obu stron. Dziwią się również, że Hanna Mazurkiewicz upiera się przy tej kandydaturze

- Aktualnie pani burmistrz analizuje sytuację w krasnostawskiej Piątce i rozważa możliwość utworzenia funkcji wicedyrektora szkoły, którą miałby sprawować jeden z nauczycieli tej placówki - kwituje Krzysztof Gałan.

Teraz czytane: Chełmianie masowo boją się plagi szczurów w mieście. Skąd te obawy? [CZYTAJ]

GD
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe