Zagadkowe samobójstwo właściciela kantoru

  • 6.08.2018, 08:32
  • GD
Zagadkowe samobójstwo właściciela kantoru
Krasnostawscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 60-letniego mężczyzny, który zginął od postrzału w głowę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że był właścicielem jednego z kantorów w Zamościu. - Postępowanie prowadzimy w kierunku samobójstwa - informuje szefowa zamojskiej prokuratury Ewa Jałowiecka-Śliwa.

Dramat rozegrał się 2 sierpnia w Izbicy. Około godz. 23 mężczyznę z raną postrzałową głowy znalazł w ogrodzie warzywnym ktoś z rodziny. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon, natomiast prokurator nakazał zabezpieczyć ciało w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

Z naszych ustaleń wynika, że śledztwo zostało wszczęte w kierunku art. 151 Kodeksu Karnego. Przepis ten stanowi, że kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Śledczy będą sprawdzali, czy broń znaleziona przy zwłokach 60-latka była jego własnością oraz czy posiadał na nią pozwolenie.

Co mogło być przyczyną tragicznej śmierci mieszkańca Izbicy? Czy to ten sam mężczyzna, który w lutym br. znalazł się na celowniku bandytów, zamierzających okraść jeden z zamojskich kantorów? Śledczy oficjalnie nie potwierdzają, czy napad i samobójstwo mają są ze sobą jakiś wspólny mianownik. Być może zweryfikują to w trakcie rozpoczętego śledztwa.

Przypominamy. 7 lutego bandyci wzięli na celownik kantor przy ul. Nowy Rynek w Zamościu. Jak ustalili śledczy, trzej mężczyźni obserwowali kantor, a potem próbowali dostać się do środka. Czujni właściciele natychmiast podnieśli alarm. Bandytom nie udało się zabrać gotówki. Spłoszeni odjechali, ale niedaleko. Świadkowie dokładnie opisali ich samochód i dzięki temu policjanci bardzo szybko namierzyli zbiegów.

- Pomimo wyraźnych sygnałów dawanych przez mundurowych, kierujący nie zatrzymał się do kontroli. Uciekinierzy kierowali się w stronę Lublina, jadąc niejednokrotnie pod prąd ulicami Zamościa. Mundurowi rozpoczęli pościg, który zakończył się w miejscowości Udrycze - informowała wówczas asp. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Zatrzymano 32-letniego Gruzina oraz 46-letniego Rosjanina. Obaj usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju na właścicielach kantorów i trafili do aresztu. Nie wiadomo, kim był trzeci napastnik.

Podobne artykuły: Tajemnicze samobójstwo w gminie Siedliszcze [CZYTAJ]

GD
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe