Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Napadli na kantor, wpadli na granicy

Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali dwóch Ukraińców, którzy napadli na jeden z kantorów w Żarach. Niebezpieczni napastnicy wpadli podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

- W nocy 17 lipca br. funkcjonariusze NOSG z Placówki w Dorohusku namierzyli dwóch obywateli Ukrainy, którzy przez most kolejowy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę z Polski na Ukrainę – poinformował por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG w Chełmie. - Po sprawdzeniu zatrzymanych ustalili, iż są to wytypowani przez lubuskich policjantów sprawcy napadu w Żarach, do którego doszło niedzieli na poniedziałek (15/16 lipca).

Tej nocy, do kantoru obsługiwanego całodobowo przez pracownicę punktu, wbiegło dwóch zamaskowanych napastników. Młotami wyburzeniowymi sforsowali szybę dzielącą kasjerkę od klientów. Po kilkudziesięciu uderzeniach, mimo że nie udało im się całkowicie rozbić szyby, przez dziurę zabrali znaczną kwotę pieniędzy i uciekli w nieznanym kierunku. Policję o napadzie poinformował pracownik ochrony, który zareagował na uruchomiony przez kobietę alarm.

Zaraz po zdarzeniu ruszyły zakrojone na szeroką skalę działania policji. Zabezpieczono ślady pozostawione na miejscu zdarzenia przez napastników.

- Wszystko wskazywało na to, że za napadem może stać dwóch obywateli Ukrainy w wieku 41 i 43 lat. Kwestią czasu pozostawało zatem ich fizyczne zatrzymanie. Informacja ta trafia do służb mundurowych w całym kraju – dodaje Sienicki. - Na efekty policyjnych wskazań i współpracy służb nie trzeba było długo czekać. Niespełna dobę po napadzie (17 lipca po godzinie 1 w nocy) funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę z Polski na Ukrainę z ominięciem przejścia granicznego.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut związany z rozbojem z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im do 12 lat pobawienia wolności. 20 lipca sąd zdecydował, że mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Teraz czytane: Udawał szkolną pielęgniarkę i pisał do dzieci. Pedofil trafi za kratki [TUTAJ]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Kierowczyni krasnostawskaTreść komentarza: Żadne oświetlenie nie pomoże, jeśli piesi nadal będą się zachowywać, jak nieśmiertelni wchodząc z biegu pod auta... Jak już koniecznie ktoś chce pieniądze wydawać, to proponuję szykany dla pieszych wymuszające rozejrzenie się w obie strony, dające kierowcom szansę dostrzeżenia pieszych, którzy za nic mają swoje życie i chodzą ubrani na czarno i bez odblasków utrudniając kierowcom zobaczenie ich nawet w dobrze doświetlonych miejscach. To nie brak oświetlenia stanowi największy problem, a mentalność pieszych. Tu jest pole do popisu dla policji, która powinna nauczyć krasnostawskich pieszych prawidłowego zachowania w obrębie przejścia (z pozdrowieniami dla starych bab trajkoczących przy samym przejściu, bez zamiaru przejścia). Kierowcy przewrażliwieni na zachowanie nieprzytomnych pieszych nadużywają już hamulca przed przejściami, więc czas wziąć się za prawdziwe źródło problemu, zamiast marnować publiczne pieniądze na kolejne oświetlenie, które nic nie zmieni.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 16:06Źródło komentarza: Krasnystaw. Bezpieczeństwo na zebrach. Burmistrz odpowiada na interpelację radnejAutor komentarza: Oze SrozeTreść komentarza: Wpływy do budżetu gminy to jedno, a czynsz za dzierżawę to druga strona medalu, chyba ważniejsza niż te wpływy do budżetu... Ciekawe kto na tym tak naprawdę skorzysta, bo na pewno nie zwykli mieszkańcy...Data dodania komentarza: 15.03.2026, 11:28Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Myślą intensywnie o turbinach. Urząd prowadzi w tej sprawie kilka postępowańAutor komentarza: Aj WajTreść komentarza: To ta na której sklep ma być?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 11:18Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Myślą intensywnie o turbinach. Urząd prowadzi w tej sprawie kilka postępowańAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Co trolu???? Nie pasuje ci, że posłanka dorwała się do łopaty???? Widocznie lubi kopać dołki.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 09:31Źródło komentarza: Wbili pierwszą łopatę pod rewitalizację Młyna Michalenki. Powstanie nowe centrum kultury w Chełmie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A dziura po PKS dalej straszy.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 09:14Źródło komentarza: Spór o 180 mln zł na Muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej w Chełmie. Prezydent Banaszek odpowiada na medialne zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama