Przeglądy pójdą w górę, ale...

  • 20.07.2018, 08:27 (aktualizacja 20.07.2018 08:33)
  • MP
Przeglądy pójdą w górę, ale...
Polscy kierowcy w ostatnim czasie dostają nieco po kieszeni. Dał się im już we znaki znaczny wzrost cen paliw, a tymczasem Ministerstwo Transportu przygotowuje następną opłatę. Jej wysokość to... 4 zł.

Na początku lipca kraj obiegła wiadomość o kolejnych dodatkowych wydatkach, związanych ze wzrostem opłat podczas badania technicznego. Chodzi o tzw. opłatę jakościową. Co prawda, nie będzie drastyczna, ponieważ wyniesie tylko 4 zł, ale zmotoryzowani obawiają się, że to zapowiedź kolejnych zwyżek.

Czym jest opłata jakościowa i czemu ma się przysłużyć? Według nieoficjalnych informacji ma ona wpłynąć na poziom usług świadczonych przez stacje diagnostyczne oraz na właściwe działanie systemu CEPiK 2.0. Właśnie z danych CEPiK-u wynika, że w Polsce legalnie jeździ  ponad 28,5 mln pojazdów, a to oznacza, że wpływy z opłaty jakościowej mogą wynieść rocznie ok. 115 mln zł.

Ministerstwo Transportu nie podaje jeszcze terminu wprowadzenia nowej opłaty. Obecnie trwa przygotowywanie nowelizacji do ustawy Prawo o ruchu drogowym, która ureguluje wszelkie formalności dotyczące planowanych zmian.


Teraz czytane:

Akademik ma wzięcie [CZYTAJ]

 

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe