Lokalni artyści dla Miłosza!

  • 13.07.2018, 08:11
  • AN
Lokalni artyści dla Miłosza!
Miłoszek Krzeszczyk był bohaterem jednego z naszych artykułów kilka tygodni temu. Chłopiec ma dwa latka i choruje na serce. Szansą dla niego jest kosztowna operacja w Niemczech. Tylko skąd wziąć na nią pieniądze?

Na to pytanie szybko odpowiedzieli sobie członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Potrzebujących "Przytulisko" w Chełmie i zapadła decyzja o organizacji charytatywnego koncertu. Podczas imprezy wystąpią lokalni artyści.

Dwuletni dziś Miłosz urodził się z wadą serca HLHS (hipoplazja lewej komory serca). Wymaga trzyetapowego leczenia operacyjnego. Dwa ciężkie zabiegi ma już za sobą, pozostał ostatni. Operacja musi zostać przeprowadzona, zanim Miłoszek skończy 3 lata. Jej przeprowadzenia podjął się prof. Edward Malec z kliniki Uniwersytetu w Munster w Niemczech. Koszt operacji wynosi 37 tys. euro i znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny.

Koncert dla Miłosza odbędzie się 13 lipca na stadionie w Sawinie. Początek o godz. 16. W akcję pomocową zaangażowało się wiele instytucji, firm oraz osób prywatnych. Swoją pomoc bezinteresownie zadeklarowali artyści: Dariusz TokarzewskiMariusz MateraMarlena Stangryciuk-Zając, zespół Mada Bis z Wojsławic, zespół "WRZOS" i Kapela Sawińska.

W organizację wydarzenia, oprócz Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Potrzebujących "Przytulisko", zaangażowały się też: Gminny Ośrodek Kultury w Sawinie, Zespół Szkół w Sawinie oraz sołtys wsi Chutcze Agnieszka Siwek. Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie też wielu atrakcji na świeżym powietrzu.

Miłosz jest podopiecznym Cor Infantis fundacji na rzecz dzieci z wadami serca, a także Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Potrzebujących "Przytulisko".

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca COR INFANTIS

ul. Nałęczowska 24, 20-701 Lublin

nr konta 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150

Bank: BGŻ BNP PARIBAS oddział w Lublinie, ul. Probostwo 6a, 20-089 Lublin

wpłaty w tytule przelewu z dopiskiem: Miłosz Krzeszczyk

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Potrzebujących "Przytulisko"

28 2030 0045 1110 0000 0277 8360 z dopiskiem: dla Miłosza Krzeszczyka.


Teraz czytane:

Urząd Gminy nabrał kolorów [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe