Kto zbuduje pas?

  • 11.07.2018, 09:37 (aktualizacja 11.07.2018 09:45)
  • MP
Kto zbuduje pas?
Do 16 lipca Państwowa Szkoła Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie przyjmuje oferty od firm zainteresowanych budową betonowego pasa na lotnisku w Depułtyczach Królewskich. Realizacja inwestycji ma się rozpocząć jesienią.

Pod koniec czerwca został ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji budowy betonowego pasa startowego wraz z projektem.

- Liczymy na duże zainteresowanie inwestycją oraz znalezienie pewnego wykonawcy, który zaproponuje korzystną kwotę i zapewni solidne wykonanie - mówi Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie. - Na oferty czekamy do 16 lipca. Zależy nam na czasie. Mamy nadzieję, że wykonawca się znajdzie i szybko przystąpi do prac. Inwestycja ma być całkowicie skończona w 2021 r., ale wiele zależy od harmonogramu prac zwycięzcy przetargu.

Władze chełmskiej uczelni rozmawiały o budowie pasy startowego z Jarosławem Gowinem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, kiedy ten odwiedził Chełm. Została wtedy podpisana umowa finansująca budowę infrastruktury lotniska, opiewająca na ponad 16 mln zł. Jeśli resort, zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami, udzieli kolejnego wsparcia pieniężnego, korzystnie wpłynie to na tempo prac w Depułtyczach Królewskich.

Betonowy pas startowy zapewni wykonywanie lotów w nowej formule, a także zwiększy możliwości szkoleniowe uczelnianego Centrum Lotniczego. Już teraz przyciąga uwagę kolejnych inwestorów, którzy chcieliby nawiązać współpracę w zakresie działalności związanej z funkcjonowaniem przyszłej inwestycji.


Najczęściej czytane:

Susza w regionie niszczy uprawy [SPRAWDŹ]

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe