Chełm: Prezydent Fisz zarobi mniej

  • 9.07.2018, 09:09 (aktualizacja 16.07.2018 10:11)
  • AN
Chełm: Prezydent Fisz zarobi mniej
Miejscy radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla prezydent Chełma. Zrobili to niespełna tydzień po tym, jak zdecydowali, że na obniżenie pensji Agata Fisz nie zasłużyła. Chodzi o dostosowanie wynagrodzenia do przepisów obowiązujących od 1 lipca.

Uchwała trafiła pod obrady rady tydzień temu. Wówczas nie udało się jej podjąć. Radni uznali, że nowe przepisy, obniżające wynagrodzenia samorządowcom, są niesprawiedliwe i stanowią zemstę polityczną partii rządzącej za ujawnienie nagród, jakie premier Beata Szydło przyznała swoim ministrom. Wówczas radni zdecydowali, że cała sprawa ma charakter polityczny i w związku z tym pensji prezydent Chełma nie ruszą.

W ubiegłym tygodniu przewodniczący rady miasta zwołał sesję nadzwyczajną, w programie której znalazła się kolejna uchwała dotycząca wynagrodzenia prezydenta.

- Podczas wcześniejszej sesji podeszliśmy do tematu bardzo spontanicznie. Kiedy w dyskusji pojawiły się głosy, że jest to krzywdzenie pani prezydent, radni głosowali przeciw lub wstrzymali się od głosu. Uchwała nie została podjęta. Jednak po kilku dniach przemyśleń doszedłem do przekonania, że scenariusze mogą być teraz różne. Wojewoda może wydać zarządzenie zastępcze, w którym jeszcze bardziej skrzywdzi panią prezydent, obniżając jej wynagrodzenie lub też może zwrócić nam uwagę na uchybienie prawne naszego postępowania. Dlatego zdecydowałem na sesji zwołanej w trybie nadzwyczajnym przedstawić radnym kolejną uchwałę - wyjaśnia przewodniczący rady miasta.

Jak podkreślił Zygmunt Gardziński, w tej sytuacji najprostszym rozwiązaniem było działać zgodnie z prawem.- Choć mamy wątpliwości dotyczące obniżania wynagrodzenia dobrze pracujących pracowników samorządowych, zapadła decyzja o przygotowaniu nowego projektu. Przy okazji skorygowaliśmy nieco wynagrodzenie pani prezydent, zwiększając dodatki specjalne. Chodziło nam o to, aby była jak najmniej pokrzywdzona, bo ocena jej pracy jest dobra, a nawet bardzo dobra - dodaje Gardziński.

Tym razem dyskusji na temat uchwały nie było. Jedynie radna Ewa Suchań stwierdziła, że nowe przepisy jej się nie podobają, ale zagłosuje "za".

Dotychczas prezydent Agata Fisz zarabiała 12 tys. 362 zł brutto. Od lipca jej wynagrodzenie wynosić będzie 10 tys. 940 zł. brutto.

Na wynagrodzenie prezydent Agaty Fisz składają się cztery składniki. Wynagrodzenie zasadnicze to kwota 5 tys. zł. Do tego dochodzi dodatek funkcyjny w wysokości 2 tys. 100 zł, dodatek specjalny w wysokości 40 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego oraz dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego.

Więcej na ten temat przeczytacie w najnowszym wydaniu Super Tygodnia Chełmskiego oraz w e-wydaniu


Teraz czytane:

Kasjerka oszustka [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mk
Mk 9.07.2018, 16:56
Pytanie jedno, coż takiego niesamowitego robi lub zrobiła że obniżenie pensji było by dla niej krzywdzace. Od dwóch kadencji nic nie robi, poza przychodzeniem do pracy i pobieraniu pensji, jakoś spektakularnych zmian w Chełmie nie widać.

Pozostałe