Niepokonany Rafał Bereza

  • 5.07.2018, 12:48 (aktualizacja 05.07.2018 13:29)
  • (apm)
Niepokonany Rafał Bereza Patryk Smyk
Podczas międzynarodowych mistrzostw o miano "Najtwardszego z Najtwardszych" strażaków 2018 r. Komendę Miejską PSP w Chełmie reprezentował pochodzący z Wólki Orłowskiej asp. Rafał Bereza, który na zawody pojechał bronić tytułu wywalczonego w ubiegłym roku. I znów mu się udało!

W dniach 21-23 czerwca w Toruniu na rynku rozegrane zostały międzynarodowe mistrzostwa o miano "Najtwardszego z Najtwardszych" strażaków 2018 r.

Zmagania ściągnęły około 250 zawodników z 18 państw, między innymi z: Kanady, USA, Iranu, Rumunii, Norwegii, Litwy, Białorusi, Portugalii, Gibraltaru, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i innych.

- Dużo emocji przyniosły finały FCC, gdzie nasz reprezentant, startując w ostatniej parze z reprezentantem "Bossfire Nysa" Piotrem Reznerem, wygrał bieg, co pozwoliło mu sięgnąć po tytuł Mistrza Polski FCC – mówi mł. bryg. Wojciech Chudoba. - Swoją dominację potwierdził również drugiego dnia zawodów. 

Startując w ostatniej parze z mistrzem Europy w TFA Marcinem Zdziebło z KP PSP Żory, zajął 3 miejsce, co w całych zawodach dało mu najmniejszą liczbę punktową (suma miejsc z FCC i TFA) i pozwoliło mu na zdobycie po raz trzeci tytułu "Najtwardszego z Najtwardszych" strażaków (2015, 2017 i 2018). Ten wynik uświadamia Rafała w przekonaniu, że to, co robi, robi dobrze. Nasz strażak pojechał bronić jednego tytułu, a wrócił z dwoma: "Mistrzem Polski FCC" i "Najtwardszym z Najtwardszych" strażaków 2018.

Rafał Bereza nie ukrywa zadowolenia z kolejnego sukcesu:

- Konkurencja była spora, wielu zawodników z różnych krajów. Największym jednak zagrożeniem dla mnie był strażak z Polski - mówi nasz najtwardszy strażak.

I choć wydaje się, że takie zawody to już dla niego bułka z masłem, cały czas doskonali swój warsztat. - To już kolejne zawody, w których w ostatnim czasie biorę udział, więc w zasadzie ćwiczyć nie przestaję. Gdy rozmawialiśmy z nim, był już w Niemczech. Teraz przed naszym reprezentantem ostatni sprawdzian: obrona tytułu mistrza i rekordu Europy w FCC. Te zawody odbędą się w dniach 29 czerwca - 1 lipca w niemieckim Moosel.


Najczęściej czytane:

E-Kościół. Tak czy nie? [CZYTAJ]

(apm)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe