Oszustwa aukcyjne na wielką skalę

  • 29.06.2018, 23:45
  • GD
Oszustwa aukcyjne na wielką skalę
Czy jedna z firm prowadząca działalność w centrum miasta pobierała pieniądze i nie wysyłała klientom części komputerowych zamówionych w sklepie internetowym? Poszkodowanych może być nawet kilkaset osób i przedsiębiorstw z całego kraju. Zawiadomienie o oszustwach internetowych złożył m.in. znany portal aukcyjny.

Sprawą od kilku tygodni zajmują się krasnostawscy policjanci. Jak się dowiadujemy, funkcjonariusze przyjmują kolejne zawiadomienia dotyczące firmy komputerowej mającej siedzibę w Krasnymstawie i gromadzą materiał dowodowy.

- Postępowanie toczy się w sprawie oszustw internetowych i niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Wystąpiliśmy do wielu jednostek policji w całym kraju o przesłanie niezbędnej dokumentacji. Obecnie ustalamy liczbę pokrzywdzonych osób i podmiotów oraz ogólną kwotę, na jaką wszyscy zostali poszkodowani. Jeszcze nikt nie usłyszał zarzutów - informuje podkom. Piotr Wasilewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Z naszych ustaleń wynika, że klienci sklepu internetowego mogli zostać poszkodowani jednorazowo na kwoty od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Właściciele firmy pochodzą spoza Krasnegostawu. Lokal, w którym prowadzili działalność, jest od kilku tygodni zamknięty.


Podobne artykuły:

W powiecie grasuje podpalacz [CZYTAJ]

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe