Artyści zawojują Wierzbicę

  • 29.06.2018, 23:17 (aktualizacja 29.06.2018 23:20)
  • DBEZ
Artyści zawojują Wierzbicę
27 artystów z Polski, Białorusi i Ukrainy weźmie udział w XIX Międzynarodowym Regionalnym Plenerze Malarsko-Rzeźbiarskim: "Wierzbica 2018". Wszyscy zainteresowaniu mogą przyjechać i podpatrywać ich pracę.

Plener organizuje Urząd Gminy w Wierzbicy. Będzie się odbywał dniach 1-8 lipca. Jak wynika z nazwy, będzie to wydarzenie kulturalne z 19-letnią już tradycją, o charakterze międzynarodowym.

Zakwaterowanie i wyżywienie gości zapewnia baza Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy, gdzie wygospodarowane zostały miejsca na pracę twórczą. Głównym miejscem prac rzeźbiarskich będzie amfiteatr, a więc teren Centrum Rekreacyjno-Sportowego  w Wierzbicy.

- Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia i podpatrywania artystów przy pracy. Rzeźbiarzy - głównie w okolicach amfiteatru i szkoły, malarzy w szkolnej sali gimnastycznej, gdzie dodatkowo zorganizowana zostanie wystawa prac przywiezionych przez artystów. Będą to obrazy, małe formy rzeźbiarskie, wyroby ze szkła, kamienia, metali, ceramiki i tkactwa. Przywiezione prace będzie można zakupić bezpośrednio od artystów - zachęca wójt Andrzej Chrząstowski.

Prace plenerowe eksponowane będą w sali konferencyjnej urzędu gminy.

DBEZ
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe