Bieg po zdrowie

  • 29.06.2018, 14:28
  • AN
Bieg po zdrowie
Już jutro o godz. 9 rusza cykliczne, sobotnie bieganie w ramach parkrun Chełm. Jak powszechnie wiadomo, bieganie obniża ciśnienie i zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową, miażdżycę, zawał serca, udar mózgu, cukrzycę i inne.

W najbliższą sobotę Chełm dołączy do 53 istniejących już lokalizacji biegów parkrun w Polsce, stając się jednym z ponad tysiąca miejsc na świecie, gdzie organizowana jest ta największa masowa inicjatywa biegowa. Biegi, których inauguracja odbędzie się 30 czerwca, organizowane będą w każdą sobotę o godz. 9. Udział w nich jest bezpłatny, a od uczestników wymagane będzie jedynie dokonanie jednorazowej rejestracji pod adresem www.parkrun.pl/rejestracja, wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego kodu uczestnika.

Parkrun to największa, cykliczna inicjatywa biegowa, w ramach której organizowane są dostępne dla każdego, bezpłatne biegi na dystansie 5 km. Obecnie organizowane są w 20 krajach świata, w tym w Polsce, w ponad 1500 lokalizacjach i skupiają na obecnie ponad 4,2 miliony biegaczy amatorów.

Swój fenomen i rosnącą popularność parkun zawdzięcza szerokiej formule umożliwiającej udział w biegach każdego bez względu na stopień zaawansowania czy też kondycję. W zależności od potrzeb oraz celów poszczególnych uczestników parkrun może być uzupełnieniem treningu, daje możliwość poprawy kondycji lub okazję do rozpoczęcia biegowej przygody.

- Parkrun to biegi dla wszystkich, niezależnie od stażu biegowego. Zaawansowani biegacze wykorzystują go jako możliwość do poprawienia szybkości i wytrzymałości, dla początkujących jest to bieg na dystansie w zasięgu ich możliwości - podkreśla Józef Wójcik, koordynator parkrun Chełm. - Do udziału w wydarzeniu zachęcamy całe rodziny, biegaczy z wózkami oraz czworonożnymi przyjaciółmi. Biegi organizowane są co tydzień, uczestnicy mogą stale monitorować swoją formę oraz postępy, a wyniki uzyskane w ramach każdego z biegów dostępne są w ramach tworzonego dla każdego uczestnika indywidualnego profilu.


Teraz czytane:

Teatralny weekend w ChDK [CZYTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe