Teatr: Teatralny weekend w Chadeku

  • 29.06.2018, 11:02 (aktualizacja 29.06.2018 11:06)
  • AN
Teatr: Teatralny weekend w Chadeku
W piątek, 29 czerwca, rozpocznie się II Ogólnopolski Festiwal Teatrów Alternatywnych im. Czesława Dopieralskiego. Wydarzenie potrwa trzy dni.

Do części konkursowej zakwalifikowało się dziesięć teatrów. Swoje spektakle prezentować będą: Teatr M.D.K, czyli  Młode Dzielne Kuropatwy z Rzeszowa, Teatr TU z Czarnkowa, Teatr Zbożowy z Kielc, Teatr Arteria z Lubartowa, Teatr M.A.S.K z Bielska Podlaskiego, Teatr PAPA z Poznania, Teatr HAM z Warszawy, Teatr TAM z Poznania, Teatr Krzesiwo z Warszawy oraz Teatr Krzyk z Maszewa.

Festiwal obfitować będzie w różne wydarzenia towarzyszące m.in. warsztaty teatralne prowadzone przez Janusza Stolarskiego, zakończone pokazem "Projektu - Grabarz Królów", warsztaty teatru tańca, które poprowadzi Vova Makowskyi, a także warsztat dramaturgiczny, czyli jak pisać w teatrze? Część pierwsza: Bohater, budowanie scen, historia. Ćwiczenia, rozmowy istotne, inspiracje. Część druga: Jak uruchomić tekst? Czyli podstawy pracy reżyserskiej nad daną sceną.

Festiwal rozpocznie się na Placu Łuczkowskiego 29 czerwca o godz. 18 spektaklem "Kraina Ułudy" w wykonaniu aktorów Teatru Terminus A Quo z Nowej Soli. Tego samego dnia o godz. 20 w Chadeku obejrzymy monodram Janusza Stolarskiego zatytułowany "Hiob, mój przyjaciel". Scenariusz spektaklu zrodził się z pytań. Jaką pozycję w kosmosie zajmuje człowiek? Czy jest istotą wyjątkową, częścią Wielkiego Planu czy anomalią Ewolucji? Jaką szansę ma w konfrontacji ze swym stwórcą – Bogiem/Naturą – jest Jego/Jej wybrańcem, czy igraszką? Hiob/Człowiek – zwyciężył czy został pokonany? Około godz. 21 rozpocznie się część konkursowa festiwalu, a o godz. 22 organizatorzy zapraszają na karaoke z Krzysztofem Materą w Kawiarni Artystycznej Decaffencja.

Kolejny dzień festiwalu to od godz. 15 do 18 spektakle konkursowe. O godz. 19.30 rozpocznie się pokaz premierowy Bądźmy poważni. Na serio – "Historie, których nie znamy". O godz. 21 rozpocznie się koncert zespołu Cztery pory roku. Godzinę później na skarpie przy Chadeku wystąpi Teatr Hesperydy z przedstawieniem "Noc w muzeum".

Przesłuchania konkursowe ostatniego dnia rozpoczną się o godz. 15. Na godz. 18.30 zaplanowano pokazy powarsztatowe i ogłoszenie wyników festiwalu.

Szczegóły dotyczące programu dostępne na stronie internetowej Chełmskiego Domu Kultury.


Teraz czytane:

Łup w słup [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe