Region: Szynobusem do Włodawy

  • 26.06.2018, 10:18
  • AN
Region: Szynobusem do Włodawy
W sobotę, 23 czerwca, ruszyły wakacyjne weekendowe kursy szynobusem z Chełma do Włodawy i z powrotem. Kolejna dobra informacja jest taka, że kolej nie zdecydowała się na zmianę cen biletów. Za przejazd zapłacimy tyle samo, co w ubiegłym roku.

- Połączenie to będzie funkcjonowało do ostatniego weekendu września tego roku - informuje wiceprezydent Józef Górny. - W tym roku zostało to tak zorganizowane, aby z szynobusu mogli też korzystać mieszkańcy Lublina. W niedziele szynobus będzie jechał bez przesiadki bezpośrednio z Lublina do Włodawy przez Chełm i z powrotem.

Bilety na przejazd będą w tej samej cenie co w ubiegłym roku. Za normalny z Chełma do Włodawy zapłacimy 11,70 zł; za przewóz roweru trzeba dopłacić 4 zł. Dla osób uprawnionych kolej oferuje ulgi ustawowe.

Organizacja kursów szynobusu nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie finansowe samorządów.  Co roku samorządy lokalne w ramach porozumienia z wojewodą organizują "zrzutkę". We współpracy oprócz miasta Chełm biorą udział także: miasto Włodawa, powiaty chełmski i włodawski, a także gminy: Chełm, Ruda-Huta, Wola Uhruska oraz Włodawa. Udział finansowy naszego miasta w tym przedsięwzięciu to 17 343,08 zł

Uruchamiane od 2012 roku w sezonie letnim połączenie, jak twierdzą urzędnicy, jest znakomitą alternatywą dla transportu samochodowego. Przyczynia się do odciążenia ruchu kołowego i wzrostu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Warto dodać, że funkcjonowanie tego połączenia wpisuje się w "Strategię Rozwoju Miasta Chełm. Aktualizacja na lata 2015 - 2020 z perspektywą do roku 2030" oraz "Strategię Rozwoju Chełmskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2015-2020 z perspektywą do roku 2030".


Najczęściej czytane:

Pomysł na imprezę w Kumówce [CZYTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe