Chełm: Rekordowy polonez w Jedynce

  • 22.06.2018, 08:39
  • AN, MP
Chełm: Rekordowy polonez w Jedynce
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji wspólnego tańczenia poloneza z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

- Uczniowie tańczyli poloneza na placu między szkołą a Orlikiem. Wydarzenie było organizowane w naszej placówce z inicjatywy samorządu uczniowskiego - mówi dyrektor SP nr 1 w Chełmie Grażyna Cetera. - Taniec poprowadziła uczennica III klasy gimnazjum Roksana Paralusz.

W akcji wzięli udział przedstawiciele zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. W sumie 68 osób.

- To było naprawdę piękne i wzruszające widzieć tylu młodych ludzi tańczących poloneza. Może w przyszłości udałoby się zorganizować taką akcję międzyszkolną, np. na stadionie miejskim? - mówi dyrektor Cetera.

Uczestnicy mieli tańczyć poloneza przez 7 minut i 43 sekundy do muzyki Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy. Do udziału w próbie ustanowienia rekordu Polski zgłoszono ponad 11,5 tys.  uczestników z ok. 160 szkół i placówek oświatowych z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Natomiast w ogrodzie Przedszkola Miejskiego nr 8 rekord biły maluchy oraz ich wychowawcy.  - Wydarzenie było jedną z inicjatyw zaplanowanych z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - wyjaśnia Bożena Komenda, jedna z koordynatorek akcji. - W naszym przedszkolu bicie rekordu Polski w tańczeniu poloneza odbywało się pod hasłem "Tradycja to piękno, które chronimy, a nie więzy, które nas krępują".

Projekt "Rekordowy Polonez na 100-lecie odzyskania niepodległości" to przedsięwzięcie, które uzyskało zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego "Niepodległa", ponieważ zachęca uczestników do aktywnego włączania się w świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz wzmacnia poczucie wspólnoty obywatelskiej - integruje uczniów, nauczycieli, rodziców oraz lokalną społeczność.


Teraz czytane:

16 milionów na pas startowy [CZYTAJ]

AN, MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe