Niezła sztuka, niezły plan

  • 16.06.2018, 00:43
  • AN
Niezła sztuka, niezły plan
6 koncertów, 21 wernisaży, pokazy, performance, seans filmowy, wycieczka uliczkami śródmieścia, a to wszystko w ramach niezależnego Festiwalu Niezła Sztuka. W tym roku organizatorzy zapraszają w dniach od 22 do 24 czerwca. Plac Łuczkowskiego opanują zjednoczone siły artystów, którzy będą grać, śpiewać, pokazywać, recytować, malować, fotografować...

- Plan jest ambitny – 3 dni i 21 wernisaży. Będzie można oglądać, dotykać, słuchać a przede wszystkim spotykać się z chełmskimi twórcami. Zobaczyć, co skrywają w szufladach, jakie mają pasje i co ich na co dzień kręci – mówi Wojciech Zakrzewski. – Zaręczam, że przez te trzy dni, nie będzie czasu na nudę, a widzowie będą dosłownie bombardowani różnorodnością tematyki, technik wykonania i ekspozycji.

- Nie zabraknie oczywiście fotografii. Ekspozycje będą zaskakiwać różnorodnością. Umieścimy je na latarniach, rusztowaniach, drążkach, rurkach i stelażach – zachęca Przemysław Świechowski. - Zadbamy, aby wernisaż gonił wernisaż.

Będzie też camera obscura – prawdziwa gratka dla zainteresowanych fotografią. Każdy będzie mógł wejść do aparatu otworkowego i poznać zasadę jego działania.

- W drugiej Niezłej Sztuce, weźmie udział 21 twórców reprezentujących najprzeróżniejsze techniki i szkoły artystyczne – podsumowuje Piotr Stelmaszczuk. - Przeważają debiuty, ale chcemy chełmian zaskoczyć różnorodnością programu i środków przekazu. Stawiamy na media społecznościowe, to właśnie na Facebooku znajdziecie biogramy artystów, których prace zobaczymy na festiwalu.

- Postaramy się też, żeby każdy dzień kończyła solidna dawka klimatycznej muzyki – mówi Aleksandra Borysiewicz. - To będzie świetne podsumowanie kilkunastu godzin pełnych wrażeń artystycznych!

Niezła Sztuka to nieformalna grupa, której członkowie postanowili połączyć siły i wspólnie stworzyć w Chełmie niezależną platformę prezentacji artystycznych. Efektem ich kilkumiesięcznej pracy była ubiegłoroczna, dwudniowa edycja festiwalu, który odbył się w lipcu 2017 na placu Łuczkowskiego.

- Te dwa dni pokazały, jak wiele można dokonać wspólnymi siłami, jak wielki potencjał drzemie w artystach, którzy dotąd nie mieli po prostu gdzie się zaprezentować – opowiada Grzegorz Chwesiuk. - Spotkaliśmy naprawdę wielu ciekawych ludzi z głowami pełnymi inspirujących pomysłów i chęcią zmieniania Chełma.

Więcej na stronie www.niezlasztuka.org


Teraz czytane:

Hodował marihuanę na poddaszu [CZYTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe