Jest nowa płyta Szalom Chełm

  • 15.06.2018, 12:31
  • AN
Jest nowa płyta Szalom Chełm
Wreszcie udało się zakończyć produkcję najnowszej płyty zespołu Szalom Chełm zatytułowanej "Cały świat to jeden wielki Chełm". Producentem krążka jest Mariusz Matera.

Artyści zadedykowali płytę wszystkim chełmianom rozproszonym po całym świecie.

- Nie tylko tym narodowości żydowskiej - podkreśla Mariusz Matera. - Jest przecież wielu mieszkańców naszego miasta, którzy wyjechali za chlebem za granicę. Wiem, że im też doskwiera tęsknota. Sam w latach 90. wyjeżdżałem za granicę. Wiem, jak to jest, kiedy serce ciągnie do domu. Niech sobie nucą o powrocie do Chełma i niech do niego wracają.

Na krążku znalazło się dziewięć utworów, w tym m.in. Psalm 33 "Hine ma tov", "Lecha dodi", "Miasteczko Bełz" czy tytułowy "Cały świat to jeden wielki Chełm". Gościnnie utwór "Rebeka" zaśpiewała Katarzyna Klimczak. W nagraniach wziął udział również zespół Mada Bis z Wojsławic w składzie: Karolina Szpunar, Milena Seredowska, Magdalena Wicińska, Katarzyna Chytryniewicz oraz Hela, Wiktor, Sylwia i Wojciech Jasiukowie.

Płyta nagrywana była w Chełmie w Studiu Squat. Jest już gotowa, jednak z jej promocją muzycy czekają do jesieni.

- Wydaje nam się, że teraz jest słaby czas na organizowanie koncertu promocyjnego, bo ludzie żyją już wakacyjnymi urlopami. Dlatego jesienią zorganizujemy koncert z przytupem, promującym tę płytę. Nadrobimy to - tłumaczy Matera.

Jak zdradził nam lider zespołu, we wrześniu natomiast Szalom Chełm wybiera się w trasę koncertową do... Izraela. Zaproszenie do wspólnych występów otrzymali od Moshe Lahava, czyli The Big Tish. Wystąpią m.in. podczas festiwalu tradycyjnych utworów żydowskich.

- To dla nas wielkie wyzwanie i wyróżnienie. Już szlifujemy formę - śmieje się Matera. - Na pewno też będziemy to wszystko filmować, dokumentować, bo już wiemy, że będzie to wyjątkowa wyprawa, w wyjątkowe miejsca.

Obecnie zespół pracuje nad siecią dystrybucji płyty. Na pewno będzie można ją kupić na koncertach.


Teraz czytane:

Gala Miss Lubelszczyzny 2018 [GALERIA]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe