Wystawa: "Alma Mater" Urszuli Bydlińskiej

  • 12.06.2018, 09:14
  • AN
Wystawa: "Alma Mater" Urszuli Bydlińskiej
14 czerwca o godz. 17.30 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Urszuli Bydlińskiej. Ekspozycja zorganizowana została w Galerii Nova Chełmskiej Biblioteki Publicznej.

Urszula Bydlińska zajmuje się malarstwem olejnym, jest samoukiem. Artystycznie podejmuje próbę wskrzeszenia starych dworków i cerkwi. Przenosi na płótno pejzaże, uwiecznia zaobserwowaną scenerię. Tworzy także kopie prac znanych autorów. Podejmuje tematykę nie tylko cielesną, żywą, ale także duchową, w głównej mierze sakralną.

Na wystawie w bibliotece artystka zaprezentuje cykl Madonn karmiących. Wszystkie prace są wykonane techniką olejną na płótnie, a postaci Matki Bożej zostały namalowane przy użyciu skrajnych barw czarnej i białej. Ten ascetyczny obraz Matki nawiązuje do okresu brzemienności kobiety wybranej przez Boga, Jej losu, odtrącenia także tułaczki, Matki cierpiącej pod krzyżem, ale też na pewno odwołuje się do ludzkiego cierpienia, problemów zarówno w czasach przeszłych, jak i współczesnych.

Aspiracją i zamysłem Urszuli Bydlińskiej było stworzenie cyklu, który stałby się kontemplacją, zarówno nad cielesnością Matki Boskiej-Kobiety na przestrzeni wieków, jak i też jej współczesną afirmacją.

Autorka wystawy "Alma Mater" jest artystką rozmyślną, która poza przedstawieniem piękna i boskości kobiety młodej, dającej pokarm nowemu życiu, spekuluje i prowokuje, nadaje wyższy wymiar swoim pracom i nie pozostawia odbiorcy swoich prac obojętnym.

Podczas wernisażu artystce towarzyszyć będzie chełmski bard Marek Miszczuk, którego koncert ballad wzbogaci spotkanie w Galerii Nova. Wstęp wolny.


Podobne tematy:

Słowiańskie widowisko już w ten weekend [CZYTAJ]

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe