Włodawa: Nietypowe pomysły do budżetu obywatelskiego

  • 11.06.2018, 11:29 (aktualizacja 12.06.2018 08:22)
  • TWA
Włodawa: Nietypowe pomysły do budżetu obywatelskiego
9 wniosków złożyli mieszkańcy Włodawy do budżetu obywatelskiego. Już po wstępnej weryfikacji 3 projekty zostały odrzucone. Trzeba przyznać, że w tym roku wnioskujący wykazali się wyjątkową fantazją, zgłaszając m.in. hotele dla owadów, strefę zabaw dla psów, czy siłownię do street workout`u.

- Do wydania mamy tylko 100 tys. zł. Natomiast realizacja każdej z propozycji, które odrzuciliśmy, byłaby o wiele droższa – informuje Agata Zakrzewska, kierownik wydziału oświaty, kultury i promocji urzędu miasta.

Projekty te dotyczyły budowy skateparku oraz sztucznego lodowiska. Obydwie atrakcje, według sugestii wnioskodawców, mogłyby powstać przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Trzeci odrzucony wniosek obejmował przystosowanie ulicy Działkowców do potrzeb wspólnego ruchu. Miałby powstać ciąg pieszo-rowerowy, parking dla samochodów osobowych oraz oświetlenie.

Pozostałe 6 wniosków zostało pozytywnie ocenionych pod względem formalnym, ale to nie oznacza, że mają szansę na realizację. Zostaną poddane kolejnym konsultacjom.

- Musimy teraz ustalić, jakie pozwolenia są konieczne do ewentualnej realizacji zgłoszonych przedsięwzięć. Dwie inwestycje wskazane zostały w strefie konserwatorskiej, więc wymagana będzie zgoda wojewódzkiego konserwatora zabytków. Inne miałyby powstać wokół zbiornika Okopiec. Ten teren znajduje się z kolei w obrębie parku krajobrazowego – dodaje Zakrzewska.

Pierwszy z projektów ocenionych pozytywnie dotyczy budowy siłowni do street workout`u przy Okopcu. Tam też zasugerowano budowę zadaszonej wiaty ze stołami, ławkami oraz grillem. Kolejne wnioski dotyczyły modernizacji stadionu miejskiego oraz modernizacji placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu Integracyjnym. Jednak w kwestii placu zabaw komisja postawiła znak zapytania.

- Dyrektor przedszkola musi określić, czy ten plac będzie ogólnodostępny. W ramach budżetu obywatelskiego możemy realizować tylko te zadania, które służą wszystkim mieszkańcom, a nie określonej grupie osób – dodaje Zakrzewska.

Zaproponowano, by przy skrzyżowaniu ulic Długiej i Tartacznej powstała tzw. psia strefa z urządzeniami do zabawy dla czworonogów oraz hotele dla owadów zapylających, chodniki dla zwiedzających oraz ławki.

Do 15 czerwca lista projektów zakwalifikowanych do kolejnego etapu podana zostanie do publicznej wiadomości. Mieszkańcy w formie głosowania wypowiedzą się, która inwestycja  jest najciekawsza i powinna zostać zrealizowana w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Głosowanie rozpocznie się 16 czerwca i zakończy 1 lipca. Burmistrz zapewnia, że do 3 lipca ogłosi wyniki.


Teraz czytane:

Kiełbasa wyborcza dla Orchówka [SPRAWDŹ]

TWA
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tak
tak 21.06.2018, 11:59
silownia powinna byc
P S
P S 18.06.2018, 17:27
Dokładnie. Nareszcie jakaś propozycja dla młodszych.
K S
K S 13.06.2018, 23:44
A co jest "nietypowego" w siłowni do street workout'u? To zatrzęsienie siłowni geriatrycznych pod chmurką w mieście Włodawa, nie jest "nietypowa"?

Pozostałe