Gm. Żmudź: Plac zabaw w ruinie

  • 10.06.2018, 00:12
  • DBEZ
Gm. Żmudź: Plac zabaw w ruinie
Na osiedlu w Wólce Leszczańskiej straszą huśtawki sprzed 50 lat, popsute i zardzewiałe. Na środku opuszczonego placu leży powalone drzewo. Nawet gdyby gmina miała pieniądze na nowe urządzenia, nie zrobi nic.

Do naszej redakcji dotarł mail z prośbą o interwencję. Napisała do nas osoba, która pamięta, że kiedyś na plac zabaw w Wólce Leszczańskiej  przychodziły dzieci z całej wioski i wspólnie się tam bawiły. Mieszkańcy osiedla kosili trawę i remontowali urządzenia do zabawy. Teraz już nikt się tym nie zajmuje. Czytelnik pyta więc, czy gmina nie powinna wymienić popsutych urządzeń.

- Nie jest to nasz plac zabaw. Jest zlokalizowany na byłym osiedlu PGR i obecnie należy do osób prywatnych. Mieszkańcy tego osiedla, kupując mieszkania, nabywali je razem z udziałem w gruncie. Stali się również właścicielami placu zabaw - wyjaśnia wójt Edyta Niezgoda.

Gmina nie może remontować placu zabaw na osiedlu, tak samo jak nie może ustawiać huśtawek na czyimś prywatnym podwórzu. - Nie mamy możliwość formalnych, by tam coś zrobić - potwierdza Niezgoda.

Gdyby działka z placem nie została wykupiona, prawdopodobnie gmina starałaby się o pozyskanie pieniędzy z Agencji Rynku Rolnego i w przypadku pozytywnej decyzji, mogłaby tam inwestować. Kilka lat temu były dostępne fundusze na zabezpieczenie potrzeb mieszkańców osiedli popegeerowskich. Skorzystali wówczas z tego mieszkańcy bloków w Żmudzi.

- Gdyby mieszkańcy Wólki Leszczańskiej chcieli mieć plac zabaw dla dzieci, to są możliwości jego urządzenia. Mamy działki, które mogłyby zostać na ten cel wykorzystane. W tym roku powstaną w ramach funduszu sołeckiego place zabaw w Pobołowicach i Rudnie. Mieszkańcy tych miejscowości zdecydowali, że pieniądze zostaną przeznaczone na dokumentację i zakup kilku urządzeń do zabawy. Takie same działania można podjąć w Wólce Leszczańskiej - dodaje wójt.


Teraz czytane:

Czy w Chełmie pojawi się multimedialna budka telefoniczna? [SPRAWDŹ]

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
paula
paula 19.06.2018, 19:20
coooo? zacofanie "władz" gminy Żmudż sięga zenitu! tak nieudolnego rządzenia nie było nigdy! w Żmudzi na placu zabaw ustawiono kuwetę dla kotów z myślą,że i może czasami dzieci się w niej pobawią!

Pozostałe