Chełm: Halo, mogę rozmawiać z marszałkiem?

  • 10.06.2018, 00:01
  • AN
Chełm: Halo, mogę rozmawiać z marszałkiem?
W związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości, miasto i podległe mu placówki przygotowują ciekawy program wydarzeń i nie tylko. Jedną z propozycji jest ustawienie multimedialnej budki telefonicznej!

W ramach programu ma powstać m.in. film dokumentalny o chełmskiej "Dyrekcji" jako jednej z największych inwestycji odradzającego się po rozbiorach państwa polskiego. Bardzo prawdopodobne, że pojawią się wystawy, prelekcje i patriotyczne wydarzenia artystyczne. Wśród licznych pomysłów wymieniana jest także przestrzenna aranżacja, w tym specjalna budka telefoniczna.

- Prowadzimy rozmowy z firmą, która oferuje bardzo ciekawe rozwiązanie. Chodzi o swoistą budkę telefoniczną, w której w pewien sposób porozmawiać będzie można z historycznymi postaciami – mówi prezydent Chełma Agata Fisz. – Taka konstrukcja zostałaby ustawiona w centrum miasta. Szczegóły są na etapie uzgodnień.

Bardzo prawdopodobne, że obiekt zlokalizowany zostanie w rejonie placu Łuczkowskiego. Miejsce jego ustawienia uwarunkowane jest dostępem do energii elektrycznej. Kiedy historyczna budka telefoniczna zawita do naszego miasta? Niewykluczone, że nastąpi to w wakacje. Urzędnicy zapewniają, że gdy będą mieli już uzgodnione kwestie formalne, zaprezentują więcej informacji na ten temat.


Najchętniej czytane:

Marsz dla życia i rodziny [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe