Pierwsze zobowiązanie Jakuba Banaszka

  • 4.06.2018, 08:41 (aktualizacja 12.06.2018 15:04)
  • AN
Pierwsze zobowiązanie Jakuba Banaszka
Kandydat na prezydenta Chełma Jakub Banaszek chce symbolicznie podpisać z mieszkańcami miasta kilkanaście zobowiązań. Zrealizuje je oczywiście, jeśli chełmianie wybiorą go na prezydenta. O pierwszej obietnicy opowiedział w ubiegłą sobotę przed ratuszem.

- Aby wprowadzić zmiany w mieście, trzeba dobrego zarządzania. Lepszy Chełm to dobre zarządzanie, a w zasadzie współzarządzanie, bo mieszkańcy podczas rozmów jasno podkreślają, że chcą mieć większy wpływ na to, co dzieje się w mieście - tłumaczył podczas spotkania z dziennikarzami Banaszek.

Choć nie ma jeszcze terminu wyborów samorządowych, prawicowy kandydat już rozpoczął kampanię, która ma przekonać do niego mieszkańców Chełma. Pierwsze zobowiązanie wobec chełmian ogłosił podczas konferencji prasowej. Chodzi o powołanie rzecznika praw mieszkańców.

- Osoba, która będzie sprawowała tę funkcję, ma być apolityczna. Będzie wyposażona w szereg narzędzi, dzięki którym ma kontrolować to, co dzieje się w urzędzie. Ma też mieć nadzwyczajne uprawnienia w stosunku do prezydenta miasta - wyjaśnił Banaszek. - Rzecznik będzie miał możliwość szybszego uzyskiwania informacji w trybie dostępu do informacji publicznej, a także będzie mógł kontrolować, czy sprawy mieszkańców są załatwiane w odpowiedni sposób.

To pierwsze zobowiązanie wobec chełmian, ale jak zapowiada Banaszek, nie ostatnie. Takich propozycji współpracy z chełmianami ma być kilkanaście.

Jakub Banaszek to rodowity chełmianin, samorządowiec, prawnik i specjalista ds. zdrowia publicznego. Ukończył II LO w Chełmie, a następnie studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zaliczył także podyplomowe studia z prawa medycznego na Uniwersytecie Warszawskim oraz Interdyscyplinarne Studia Menadżerów Farmacji w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Obecnie pełni funkcję Szefa Gabinetu Politycznego Ministra Przedsiębiorczości i Technologii. Jest także pełnomocnikiem wojewody lubelskiego ds. służby zdrowia.


Teraz czytane:

Rozbił samochód i zwiał [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Emeryt
Emeryt 13.06.2018, 07:40
A ile pomnikow kaczki dziwaczki stanie
To ja
To ja 8.06.2018, 13:01
W pierwszej kolejności mógłby zrobić porządek w urzędach, bo gdzie nie pójdziesz to odsyłają od okienka do okienka, nic nie wiedzą, to nie ich sprawa, bajzel i za byle g karać tylko chcą.
zioma
zioma 6.06.2018, 10:34
Izka ,przestan chrzanic o ustawach ustrojowych i Konstytucji, nie mieszaj tego z ewentualnym powolaniem rzecznika-jesli kandydat widzi tak potrzebe to jest to czym umotywowwane, a wplatanie osoby Prezesa PiS-u, to tchnie tendecyjnie
izka
izka 5.06.2018, 21:35
Czy Pan Kandydat będzie uprzejmy wyjaśnić też, kto (czyżby sam Prezes...?) i na mocy jakiego prawa (chociaż, czy to do czegoś Prezesowi potrzebne..?), wyposaży rzecznika w te super narzędzia i uprawnienia...? Bo Konstytucja i ustawy ustrojowe jak dotąd takich, dla takiego organu jak "rzecznik" nie przewidują... Pytam poważnie, nie kpię - i jeżeli traktuje Pan poważnie wyborców, proszę o odpowiedź (I zaznaczam - nie ma takiej opcji, aby sztab nie zaglądał do lokalnej prasy...)
ziomal
ziomal 6.06.2018, 09:05
Izka o jakich uprawnieniach i narzedziach piszesz?, moim zdaniem zaproponowanie powolania funkcji rzecznika wynika raczej z obserwacji, z rozmow z mieszkancami ,z opnii,nie mieszaj w to Konstytucji bo to tchnie juz jakims KOD-em czy PO z checia awantury , Chcesz sie bawic w inteligenty hejt?, nie pracuje w Urzedzie ale Prezydent Miasta, czy Burmistrz czy Wojt gminy ma prawo ( nie obowiazek) stworzyc stanowisko pracy tez w zaleznosci od potrzeb , to co piszezsz to mieszanie by zamieszac, c
chełmianin
chełmianin 4.06.2018, 20:15
Przyjechał na długi weekend ze swojej Warszawki :)
Shifo
Shifo 4.06.2018, 15:59
Bedzie bardzo dobrym Prezydentem wyremontuje Sienkiewicza
Chełmianka
Chełmianka 4.06.2018, 09:22
Dość już starego niech przyjdzie nowe

Pozostałe