Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Stachniuk Optyk

Chełm: Powstanie wiadukt nad przejazdem

Nie będzie korków na ulicy Lubelskiej. W rejonie przejazdu kolejowego Chełm-Miasto poprawi się bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Potrzeba na to, bagatela, 20 milionów złotych.
Chełm: Powstanie wiadukt nad przejazdem

Jakiś czas temu miasto zleciło Zarządowi Dróg Miejskich ustalenie, czy możliwa jest przebudowa przejazdu kolejowego Chełm-Miasto. Opracowanie związane było z perspektywą ubiegania się o dofinansowanie inwestycji. Projektanci, którzy pochylili się nad tematem, właśnie zakończyli prace.

Zarząd Dróg Miejskich ma już wstępną wersję koncepcji przebudowy uciążliwego przejazdu kolejowego na ul. Lubelskiej. Miejsce to, o czym nietrudno naocznie się przekonać, codziennie powoduje powstawanie dużych korków, a zamykany bardzo często przejazd irytuje niejednego kierowcę.

- Jest to na razie koncepcja, którą szczegółowo analizujemy i niewykluczone, że wymagać będzie jeszcze pewnych korekt. Projektanci widzą możliwość budowy konstrukcji wiaduktu nad torami.– mówi Krzysztof Tomasik dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. – Umożliwi to przebieg ulic obok wiaduktu, a tym samym normalne funkcjonowanie firm położonych przy tym odcinku ul. Lubelskiej. Chcemy, aby budowa nie wymagała rozbiórek zamieszkanych domów.

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia określony został na około 20 milionów złotych. To niemało, ale biorąc pod uwagę fakt, iż znaczna część środków może pochodzić z dofinansowania, daje pewną szansę na realizację inwestycji. Władze Chełma wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich analizują przedstawioną przez projektantów koncepcję. Najprawdopodobniej trafi ona także do kolejarzy, którzy ocenią ją pod kątem własnej infrastruktury i możliwości uwzględnienia w projektach.

- Koszty nie są małe, ale nie są też zaporowe. Przecież przebudowa drogi krajowej nr 12 w granicach Chełma, na którą pozyskaliśmy unijne dofinansowanie, to koszt przeszło 140 milionów złotych, a już realizujemy ten projekt – mówi prezydent Agata Fisz. – To niewątpliwie śmiałe przedsięwzięcie, ale zdecydowanie pozytywnie wpłynie na przejezdność ulicy Lubelskiej i bezpieczeństwo kierowców oraz pieszych. Chcemy także opracować graficzny model obiektu, aby każdy mógł się z nim zapoznać.


Teraz czytane:

Areszt dla sprawcy wypadku uchylony [ZOBACZ]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Emeryt 13.06.2018 07:47
Ciekawe gdzie ten wiadukt wstawi

Nie lubie zepsutych ryb 31.05.2018 14:40
I mamy kampanie wyborcza Agata obiecuje obligacje drukuje i po wyborach tylko wlosy z grzywka zostana na zdjeciach

kolejarz 30.05.2018 09:18
wyborcze fantazje czerwonych

katzPodola 29.05.2018 12:46
Zaczyna się okres wyborczy pani Prezydent i obiecanki cacanki.

hejo 29.05.2018 12:41
popieram

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkańcyTreść komentarza: Proszę zainteresować się z sytuacją, jaka panuje w miejscowości Sielec - czyli z budowlanym bublem. Obecnie trwają prace nad przebudową drogi, która przez wiele lat była zaniedbana przez starostwo. I pomimo, że będzie położona nowa nawierzchnia, będzię wykonane porzerzenie, które niby będzie imitować chodnik lub ścieżkę rowerową (co przy ogromnym ruchu w tej miejscowości niewpłynie w 100% na porawę bezpieczeństwa), nie obejdzie się oczywiście bez bubli. Otóż w planach nie przewidziano wykonania rowów oraz przepustów. Część działek zabudowanych oraz pól jest o wiele wyżej niż droga, co jak już widzieliśmy w przeszłości powodowało zalanie i zamulenie błotem drogi, jak również niektórych gospodarstw. Jest niewyobrażalne, że w obecnych czasach projektując drogę za "grube miliony" nie uwzględnia się takich rzeczy. A na facebooku gminy p. wójt chwali się, jak to z jej inicjatywy zorganizowano spotkanie z przedstawicielami starostwa w celu porozumienia. Szkoda że na etapie projektowania (za co odpowiada gmina), nie zorganizowano zebrania, nie porozmawiano z mieszkańcami, aby weliminować takie niespodzianki. Teraz trwa przerzucanie odpowiedzialności za tę sytuację. Starostwo zasłania się brakiem miejsca w pasie drogowym, a wystarczyło uporządkować przed budową kwestię wielu ogrodzeń, które są postawione w pasie drogowym. W miejscowości Kasiłan jakoś nie było problemu z wstawianiem przepustów pod wjazdami. Kolejnym bublem jest niewykonanie poszerzenia drogi od skrzyżowania w Sielcu do kolejnego skrzyżowania w Kumowie. Jak mają się poruszać piesi?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:23Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Tak, myśli. To jedyny rodzaj elektrowni, który najeźdźca będzie musiał oszczędzić. Elektrownie konwencjonalne są nagminnie ostrzeliwane i niszczone.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 07:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: MixalisTreść komentarza: Nie rozumiem podatku za psa to tak jakby zrobić podatek od posiadania rybek lub innych zwierząt. To jest czyste łojenie obywatela. Żeby to było np. podatek od psa ale kupy psie zbierają służby porządkowe o 4 rano z trawników. Ja sprzątam po swoim psie, ja go karmię, ja go szkole państwo mi nie dokłada to co to za podatek? Dobrze, że nie wszystkie gminy okradają ludzi.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 04:22Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: łaskawcyTreść komentarza: Łaski nie robią, to ich obowiązek!Data dodania komentarza: 16.05.2024, 23:17Źródło komentarza: Chełm. Miasto chce być otwarte na potrzebującychAutor komentarza: GniewnyTreść komentarza: A bo lepio te drogi i co raz zatrzymujo.Data dodania komentarza: 16.05.2024, 15:41Źródło komentarza: Gm. Siedliszcze. W Chojnie dwa auta osobowe zderzyły się z ciężarówką
Reklama
Reklama
Reklama