Chełm: Powstanie wiadukt nad przejazdem

  • 29.05.2018, 09:40
  • AN
Chełm: Powstanie wiadukt nad przejazdem
Nie będzie korków na ulicy Lubelskiej. W rejonie przejazdu kolejowego Chełm-Miasto poprawi się bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Potrzeba na to, bagatela, 20 milionów złotych.

Jakiś czas temu miasto zleciło Zarządowi Dróg Miejskich ustalenie, czy możliwa jest przebudowa przejazdu kolejowego Chełm-Miasto. Opracowanie związane było z perspektywą ubiegania się o dofinansowanie inwestycji. Projektanci, którzy pochylili się nad tematem, właśnie zakończyli prace.

Zarząd Dróg Miejskich ma już wstępną wersję koncepcji przebudowy uciążliwego przejazdu kolejowego na ul. Lubelskiej. Miejsce to, o czym nietrudno naocznie się przekonać, codziennie powoduje powstawanie dużych korków, a zamykany bardzo często przejazd irytuje niejednego kierowcę.

- Jest to na razie koncepcja, którą szczegółowo analizujemy i niewykluczone, że wymagać będzie jeszcze pewnych korekt. Projektanci widzą możliwość budowy konstrukcji wiaduktu nad torami.– mówi Krzysztof Tomasik dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. – Umożliwi to przebieg ulic obok wiaduktu, a tym samym normalne funkcjonowanie firm położonych przy tym odcinku ul. Lubelskiej. Chcemy, aby budowa nie wymagała rozbiórek zamieszkanych domów.

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia określony został na około 20 milionów złotych. To niemało, ale biorąc pod uwagę fakt, iż znaczna część środków może pochodzić z dofinansowania, daje pewną szansę na realizację inwestycji. Władze Chełma wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich analizują przedstawioną przez projektantów koncepcję. Najprawdopodobniej trafi ona także do kolejarzy, którzy ocenią ją pod kątem własnej infrastruktury i możliwości uwzględnienia w projektach.

- Koszty nie są małe, ale nie są też zaporowe. Przecież przebudowa drogi krajowej nr 12 w granicach Chełma, na którą pozyskaliśmy unijne dofinansowanie, to koszt przeszło 140 milionów złotych, a już realizujemy ten projekt – mówi prezydent Agata Fisz. – To niewątpliwie śmiałe przedsięwzięcie, ale zdecydowanie pozytywnie wpłynie na przejezdność ulicy Lubelskiej i bezpieczeństwo kierowców oraz pieszych. Chcemy także opracować graficzny model obiektu, aby każdy mógł się z nim zapoznać.


Teraz czytane:

Areszt dla sprawcy wypadku uchylony [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Emeryt
Emeryt 13.06.2018, 07:47
Ciekawe gdzie ten wiadukt wstawi
Nie lubie zepsutych ryb
Nie lubie zepsutych ryb 31.05.2018, 14:40
I mamy kampanie wyborcza Agata obiecuje obligacje drukuje i po wyborach tylko wlosy z grzywka zostana na zdjeciach
kolejarz
kolejarz 30.05.2018, 09:18
wyborcze fantazje czerwonych
katzPodola
katzPodola 29.05.2018, 12:46
Zaczyna się okres wyborczy pani Prezydent i obiecanki cacanki.
hejo
hejo 29.05.2018, 12:41
popieram

Pozostałe