Pow. włodawski: Robak na talerzu pod lupę policji

  • 28.05.2018, 08:59
  • TWA
Pow. włodawski: Robak na talerzu pod lupę policji
Starosta włodawski nakazał władzom szpitala, by złożyły zawiadomienia na policję w sprawie filmu z robakiem w głównej roli. Wije się on na talerzu z jedzeniem. Jak rozgłoszono w internecie, to szpitalne danie.

Filmik, na którym widać robaka wijącego się na talerzu z jedzeniem, lotem błyskawicy obiegł internet. Zwłaszcza we Włodawie, bo obrazował jakby menu tamtejszego szpitala. Nagranie pojawiło się na Spotted:Włodawa – Tak podają obiady we włodawskim szpitalu. Mam nadzieję, że ta sprawa będzie bardzo głośna! - dodał anonimowy autor w opisie nagrania.

Dyrektor SP ZOZ we Włodawie Teresa Szpilewicz tłumaczyła wówczas, że w szpitalu nie było żadnego zgłoszenia dotyczącego robaków w jedzeniu. - Kiedy pojawił się film, również nikt nie zgłosił nam takiego zdarzenia, a w pierwszej kolejności pacjenci powinni informować pielęgniarkę. Trudno więc ustosunkować się do tego, skoro ktoś zamieszcza film w internecie, zamiast powiedzieć nam o tym. Kontrole kuchni są przeprowadzane na bieżąco. Poza tym w dniu, kiedy pojawiło się nagranie, w menu mieliśmy inny posiłek.

W związku z zaistniałą sytuacją w szpitalu niezwłocznie pojawiła się kontrola sanepidu, nie stwierdziła jednak żadnych nieprawidłowości. Natomiast w ubiegłym tygodniu do naszej redakcji zadzwonił mężczyzna. Przekonywał, że jest mężem pacjentki, która przebywała na jednym ze szpitalnych oddziałów we Włodawie. Tłumaczył, że jego małżonka faktycznie znalazła na talerzu ten mało przyjemny dodatek. Dodał jednak, że nie zgłaszali tego pielęgniarce lub dyrektorce szpitala, aby w razie kolejnego pobytu pacjentki w lecznicy nikt się na niej nie mścił.

Władze starostwa uważają, że jeśli pacjentka znalazła robaka na talerzu, powinna była zgłosić to pielęgniarce. Wewnętrzna kontrola w szpitalu wyjaśniłaby sprawę. Natomiast zamieszczanie takiego filmu na portalu internetowym, zdaniem starosty, jest skandalicznym zachowaniem.

- Poleciłem pani dyrektor, aby zgłosiła sprawę na policję, ponieważ ten film szkodzi wizerunkowi szpitala i uderza w ludzi, którzy w nim pracują. Osoba, która go zamieściła, powinna ponieść odpowiedzialność. Wielu pacjentów pozytywnie wypowiada się na temat naszej jednostki. Mówią o przyjaznej atmosferze, życzliwości, dobrych posiłkach, a ktoś wpuszcza do internetu taki film... Teraz szpital jest gnębiony wszelkimi możliwymi kontrolami – wyjaśniał w czwartek starosta Andrzej Romańczuk.

- Jeszcze nie słyszałam o takim zgłoszeniu – informowała w piątkowe popołudnie nadkom. Bożena Szymańska z włodawskiej policji.


Teraz czytane:

W kiosku zagości gastronomia [SPRAWDŹ]

TWA
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe