Chełm: Zamiast maków psie kupy

  • 25.05.2018, 23:08
  • AN
Chełm: Zamiast maków psie kupy
Mieszkańcy osiedla Rejowiecka skarżą się na właścicieli psów, którzy spacerują ze swoimi pupilami po boiskach przy Makowej. - To miało być miejsce rekreacyjne, a nie plac do wyprowadzania psów. Tymczasem psy załatwiają się gdzie popadnie, a właściciele nie czują się zobowiązani, aby ich kupy posprzątać - denerwuje się jedna z mieszkanek.

To jedyne miejsce na osiedlu domków jednorodzinnych, gdzie można pograć w piłkę. Sęk w tym, że w sezonie ciągle jest coś nie tak. W lecie teren tygodniami czeka na wykoszenie, albo jest zaśmiecony, albo zalegają na nim psie kupy. Kompleks boisk nie jest ogrodzony, więc korzystać z niego można bez ograniczeń. I korzystają z tego, jak mówi nasza rozmówczyni, m.in. okoliczni właściciele psów.

- Pies może bez konsekwencji załatwić się na boisku, a jak zwraca się komuś uwagę, to zazwyczaj kończy się awanturą - mówi pani Monika. - Z grania w siatkówkę nici, bo w piachu ciągle natrafia się na odchody. Jeśli miasta nie stać na ogrodzenie terenu, to może udałoby się chociaż ustawić tabliczkę o zakazie wyprowadzania zwierząt. Przecież tutaj bawią się dzieci!

Problem zgłosiliśmy do urzędu miasta. - Oczywiście przyjrzymy się temu - zapewnia pełnomocnik prezydenta Roland Kurczewicz. - Pamiętajmy, że wszyscy mieszkańcy powinni dbać o wspólne dobro i nie przeszkadzać sobie w użytkowaniu obiektów miejskich. 

Kurczewicz zadeklarował, że jeśli rzeczywiście będzie taka potrzeba to urząd ustawi tabliczki zakazujące wyprowadzania psów na terenie obiektu.

- Wszystko jednak zależy od mieszkańców, same tabliczki niczego nie zmienią - dodaje pełnomocnik prezydenta.


Teraz czytane:

Święto bociana w nowym terminie [CZYTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Asia
Asia 26.05.2018, 12:55
Spacerującą.,albo wypuszczają by sobie pobiegał sam wtedy unikaja komentarzy niezadowolonych

Pozostałe