Zdrowie: Jedz zdrowo, wygrywaj nagrody

  • 21.05.2018, 11:32
  • AN
Zdrowie: Jedz zdrowo, wygrywaj nagrody
Do 25 maja można zgłaszać prace konkursowe do projektu "Porcja Pozytywnej Energii". To już piąta edycja programu skierowanego do szkół i przedszkoli.

Celem programu "Porcja Pozytywnej Energii" jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych, polegających na spożywaniu warzyw i owoców. Częścią programu jest konkurs, polegający na przygotowaniu przez dzieci pracy na temat: "Warzywa i owoce spożywam codziennie i dbam o zdrowie fizyczne". W tej edycji prace można przygotowywać w jednej z trzech technik: film, wydarzenie lub wydarzenie typu land art. Nauczyciele mają przesyłać zdjęcia lub film poprzez stronę internetową programu. Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody. 6 placówek dostanie granty o wartości 2000 zł. Dla nauczycieli  i uczniów przewidziano vouchery na sprzęt sportowy. Program edukacyjny "Porcja Pozytywnej Energii" jest organizowany przez Crispy Natural.

Otyłość jest jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych. Szacuje się, że w 2025 roku może na nią cierpieć aż 2,7 mld ludzi, czyli co czwarta osoba na świecie. Jak się przed nią uchronić? Najważniejszym krokiem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych. Eksperci programu edukacyjnego Porcja Pozytywnej Energii zebrali 5 "złotych" zasad, które pomogą nam żyć zdrowo i uniknąć wielu niebezpiecznych chorób, w tym także otyłościTe zasady to: odżywiaj się regularnie, ogranicz spożycie cukru, wybieraj jak najmniej przetworzone produkty, jedz 5 porcji warzyw i owoców dziennie i pamiętaj o ruchu.


Teraz czytane:

Olga Matysiak z historycznym medalem [TUTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe