Olga z historycznym medalem

  • 21.05.2018, 11:20 (aktualizacja 21.05.2018 13:53)
  • MP
Olga z historycznym medalem
Olga Matysiak i Dorian Jarosz, zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów Ludowo-Uczniowskiego Klubu Sportowego w Chełmie, z kolejnymi sukcesami na koncie. Podczas majowych zmagań w Zamościu zajęli wysokie miejsca w swoich kategoriach, z dumą reprezentując nasze miasto.

W dniach 10 - 13 maja Olga Matysiak i Dorian Jarosz, sztangiści z Ludowo-Uczniowskiego Klubu Sportowego w Chełmie, wystartowali w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w Zamościu. Zawody były bardzo silnie obsadzone, ponieważ wystartowało w nich ok. 260 atletów z całej Polski.

Olga Matysiak, po zaciętej walce z zawodniczką klubu MGLKS Tarpan Mrocza (klubu Adriana i Tomasza Zielińskich), zdobyła historyczne dla Chełma III miejsce. Historyczne, ponieważ jest pierwszą kobietą z naszego miasta, która zajęła tak wysokie miejsce.

- W ubiegłym roku na tej imprezie, która odbyła się w Siedlcach, Olga zajęła 5. miejsce, przegrywając o 2 kg z tą samą zawodniczką z Mroczy - dodaje Marek Konaszczuk, trener sekcji podnoszenia ciężarów LUKS w Chełmie. -  W tym roku nasza Olga wyprzedziła ją w sumie o 5 kg, pobijając tym samym rekordy życiowe w rwaniu, podrzucie i w dwuboju. Uzbierała 6 pkt, co przyczyniło się do zajęcia I miejsca w Polsce dla naszego województwa w klasyfikacji wojewódzkiej.

Drugi zawodnik LUKS, niespełna 13-letni Dorian Jarosz po raz pierwszy wystartował w  podnoszeniu ciężarów, pobijając rekord życiowy w rwaniu. Finalnie, uplasował się na 9. miejscu.


Podobne artykuły:

Nasi na podium Extreme Power Run [TUTAJ]

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe