Chełm: Gdzie zmienią się dyrektorzy?

  • 17.05.2018, 08:36 (aktualizacja 18.05.2018 23:45)
  • AN
Chełm: Gdzie zmienią się dyrektorzy?
Jedenastu dyrektorom miejskich placówek oświatowych kończą się w tym roku kadencje. Ratusz właśnie ogłosił postępowania konkursowe. Na dokumenty miasto czeka do 25 maja.

Konkursy ogłoszone zostały w pięciu miejskich przedszkolach. W PM nr 6 dyrektoruje Alina Ceglarska, prawdopodobnie weźmie udział w konkursie. W PM nr 11 szefem jest Jadwiga Bednarczyk, ale jak udało się nam ustalić, do konkursu nie przystąpi, gdyż planuje przejść na emeryturę. Konkurs ogłoszony został także w PM nr 13, w którym dyrektorem jest Danuta Zagórska i PM nr 14. Dyrektorem tej drugiej placówki jest Halina Kiełb. Konkurs na dyrektora ogłoszono również w Przedszkolu Miejskim nr 15. W tej placówce szefuje Jadwiga Guzowska, którapodjęła już decyzję o przejściu na emeryturę. Podobno w placówce pracują co najmniej cztery osoby, które spełniają wymogi formalne i mogłyby ubiegać się o stanowisko.

W tym roku szykuje się też konkurs w Szkole Podstawowej nr 5. Podstawówką kieruje obecnie Ewa Jakubowicz-Machajska i jak nieoficjalnie wiemy, weźmie udział w konkursie. Kadencja kończy się również Marzenie Koprukowniak, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego i Robertowi Szynace z Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Miasto ogłosiło również konkursy w Zespołach Wychowania i Pomocy-Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 i 2.

Zmiany czekają także Młodzieżowy Dom Kultury, w którym szefową jest od lat Barbara Nizio. Pani dyrektor planuje odejść na emeryturę. W MKD dwie osoby spełniają wymogi formalne i mogłyby kandydować. Jedną z nich jest Joanna Wilkołaska, która w rozmowie z nami potwierdziła, iż podjęła decyzję o złożeniu oferty, choć wcześniej tego nie planowała.

- Konkursy zostały już ogłoszone. Chcemy zakończyć wszystkie procedury do połowy czerwca, tak aby nowi dyrektorzy od września rozpoczęli pracę na swoich stanowiskach - tłumaczy dyrektor wydziału oświaty Augustyn Okoński.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursów można uzyskać w wydziale oświaty Urzędu Miasta Chełm lub telefonicznie pod nr tel. 82 565 50 04.


Teraz czytane:

Arka dla Arki [CZYTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe