Chełm: W Arce zagra Arka Noego

  • 17.05.2018, 07:42 (aktualizacja 17.05.2018 07:52)
  • MP
Chełm: W Arce zagra Arka Noego
10 czerwca niepubliczne szkoły ARKA uroczyście poświęcą swoje sztandary. Z tej okazji dyrekcja, nauczyciele i uczniowie wspólnie z parafiami naszego miasta organizują festyn rodzinny w parku na Górze Chełmskiej. W tym dniu bowiem kolejnym ważnym wydarzeniem w mieście będzie organizowany Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem "Dziękuję, że żyję". Gościem specjalnym wydarzenia będzie zespół Arka Noego.

Wiadomo już, że czerwcową imprezę, organizowaną przez placówki edukacyjne ARKA, ARKA PRZYSZŁOŚCI i ARKA NASZ DOM, poprzedzi akademia, która będzie miała miejsce o godz. 10 w szkole przy ul. Wojsławickiej 8a. Stamtąd wszyscy przejdą do bazyliki pw. NNMP, gdzie o godz. 12 rozpocznie się msza święta. Zaś Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie  się mszą w parafii św. Rodziny, również o godz. 12. Następnie uczestnicy przejdą do bazyliki. Po liturgii organizatorzy przygotowali specjalną atrakcję dla wszystkich mieszkańców Chełma - koncert zespołu Arka Noego.

- Arka Noego przyjedzie do nas na specjalne zaproszenie - wyjaśnia Agnieszka Pieniążek, dyrektor Niepublicznej Integracyjnej Szkoły Podstawowej Nowoczesnych Technologii i Języków obcych ARKA. - Rok temu bardzo hucznie obchodziliśmy Dzień Dziecka, bijąc rekord tańczenia cha-chy pod okiem kamer Telewizji TVN. Obiecaliśmy wtedy, że w tym roku będzie jeszcze ciekawiej i postawiliśmy na Arkę Noego. Niespodzianką będzie również to, co zaprezentują podczas festynu rodzinnego.

Arka Noego to zespół, który powstał w 1999 r. podczas pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Wtedy grupa nagrała teledysk do utworu "Tato", który stał się początkiem ich działalności muzycznej. Liczny skład zespołu tworzą gitarzysta i kompozytor Robert "Litza" Friedrich (znany również z formacji Luxtorpeda) oraz kilkanaścioro dzieci członków grupy 2Tm2,3 i ich przyjaciele. Arka Noego tworzy muzykę religijną i gra wyłącznie na żywo.

Patronat nad wydarzeniem objęły redakcje Super Tygodnia Chełmskiego i Radia Bon Ton.


Podobne artykuły:

Rockowy koncert dla zwierzaków ze schroniska [CZYTAJ]

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe