Chełm: Grota-Roweckiego tonie w śmieciach

  • 15.05.2018, 10:52
  • AN
Chełm: Grota-Roweckiego tonie w śmieciach
- Worki z odpadami przy ulicy to codzienność. Nie ma znaczenia, czy jest długi weekend, czy po prostu wolne, toniemy w śmieciach. Administracja nic z tym nie robi. A przecież podatek śmieciowy płacimy tak jak wszyscy - tłumaczy jedna z mieszkanek bloku przy ul. Gen. Grota-Roweckiego. Mieszkańcy poprosili nas o pomoc.

Chodzi o kontenery zlokalizowane w pobliżu garaży, tuż za skrętem z ulicy Lwowskiej. Korzystają z nich lokatorzy Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jak przekonują mieszkańcy, albo jest ich za mało, albo też za rzadko są opróżniane.

- Nie ma dnia, żeby przy śmietniku nie robił się... śmietnik - denerwuje się nasza rozmówczyni. - Na dodatek sama widziałam, jak podjechał samochód i pan "dostawił od siebie dwa wory śmieci". Nie rozumiem, dlaczego tak się dzieje, przecież wszyscy płacą podatek śmieciowy. 

Mieszkańcy nie zgłosili problemu do spółdzielni, bo jak mówią i tak to nic nie da. O pomoc poprosili redakcję. Rzeczywiście, jak potwierdziła nam wiceprezes do spraw gospodarki zasobami mieszkaniowymi Natalia Gołub, do spółdzielni nie docierały sygnały od mieszkańców w tej sprawie.

- Rozmawiałam na ten temat z kierownikiem. Twierdzi, że sytuacja jest kontrolowana na bieżąco - tłumaczy wiceprezes ChSM. - Wydaje się, że liczba kontenerów w tym rejonie również jest wystarczająca.

Rzeczywiście Gołub potwierdza, że w ostatnim czasie pojawiły się chwilowe problemy z wywozem, były one spowodowane... długim weekendem.

- W ostatnich dniach mieliśmy z MPGK-u telefon z prośbą o wyrozumiałość, ale była to jednorazowa sytuacja - tłumaczy wiceprezes.

W związku z tym, że mieszkańcy twierdzą coś zgoła innego, wiceprezes Gołub obiecała, że uczuli kierownika, aby zwrócił szczególna uwagę na czystość w tym rejonie.


Teraz czytane:
W Chełmie brakuje krwi [CZYTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ToKoniec
ToKoniec 15.05.2018, 21:21
Kolejny przykład gospodarskiej ręki w Chełmie. Całe miasto zarośnięte w chaszczach, niepozamiatane, nieposprzątane dobrze po zimie.......

Pozostałe