Oddaj krew honorowo!

  • 14.05.2018, 10:14
  • AN
Oddaj krew honorowo!
W Chełmie brakuje krwi. Choć na razie wszystkie operacje odbywają się planowo, wkrótce może się to zmienić. Jesteś honorowym krwiodawcą lub chciałbyś nim zostać? Zgłoś się do chełmskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

- Obecnie brakuje grup krwi B Rh- oraz 0 Rh-, niewiele zostało też zapasu grup B Rh+, 0 Rh+ i A Rh- - dowiedzieliśmy się w RCKiK w Chełmie.

Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek. Tylko wówczas oddawanie krwi nie spowoduje ujemnych skutków dla jego zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy. Kandydat na dawcę jest zawsze kwalifikowany przez lekarza zgodnie z obowiązującymi zasadami i w oparciu o ocenę wyników przeprowadzonych badań laboratoryjnych, sprawdzenie ankiety dawcy, która jest uzupełniona zebranym wywiadem lekarskim oraz o  wyniki skróconego badania przedmiotowego dawcy. Przy kwalifikacji zawsze decydujące jest zdanie lekarza.

Chełmski oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa znajduje się przy ul. Szpitalnej 53 (szczegóły pod nr tel. 82 565-56-51). Oddział czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-12.30.

Jak się przygotować do oddania krwi? Dawca powinien być wypoczęty i wyspany, przynajmniej dzień wcześniej trzeba wypić ok. 2 litrów płynów (woda, soki, herbata), już na dwie doby przed oddaniem krwi nie wolno pić alkoholu. Na śniadanie dawca powinien zjeść lekki posiłek, niezawierający produktów tłustych, smażonych, boczku, pasztetów, jajecznicy, żółtego sera, majonezu, śmietany, kremowych ciast.


Teraz czytane:

W Rejowcu ktoś strzela do kotów [CZYTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe