Rejowiec: Kto postrzelił Sofijkę?

  • 14.05.2018, 09:42
  • (apm)
Rejowiec: Kto postrzelił Sofijkę?
W Rejowcu ktoś strzela z wiatrówki do kotów. W ubiegłym tygodniu kotka jednej z mieszkanek wróciła do domu z dwoma śrutami w ciele. Niestety, mimo interwencji weterynarza, nie udało się jej uratować. - Morderca powinien zostać ukarany - mówi pani Ania. O zdarzeniu zawiadomiła policję.

- W czwartek wieczorem Sofijki nie było kilka godzin - opowiada pani Ania. - Poszłam jej szukać, ale bezskutecznie. W końcu sama przyszła. Powłóczyła nogami. Wymiotowała. Myślałam, że czymś się zatruła i źle się czuje.

Gdy rano okazało się, że kotka nadal jest w bardzo złym stanie, zabrała ją do Chełma do weterynarza. Zrobił szereg badań, wykluczył różne choroby. W końcu na prześwietleniu wyszło, że w jej ciele są dwa śruty - jeden w bioderku, drugi w brzuszku. Na następny dzień zaplanował operację. Niestety, okazało się, że Sofijki uratować się nie da. Śrut się przemieszczał, doszło do perforacji jelit.

Pani Ania o zdarzeniu zawiadomiła policję. - To nie do pomyślenia, że ktoś tak bezkarnie strzela sobie z wiatrówki do zwierząt - mówi. - Tym razem upolował kota, a gdy któregoś dnia trafi w dziecko?

Mieszkanka Rejowca zapewnia, że zrobi wszystko, żeby znaleźć mordercę jej kota. Twierdzi, że kiedyś słyszała niedaleko szkoły wystrzały z wiatrówki. Na ścianie sali gimnastycznej są charakterystyczne ślady. Czyżby ktoś urządził sobie dziką strzelnicę?

- Potwierdzam, że przyjęliśmy zawiadomienie o tym zdarzeniu - mówi Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie. - Policjanci przyjrzą się sprawie.

Pozostaje mieć nadzieję, że sprawca zostanie zatrzymany. Za taki czyn grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

O zdarzeniu zawiadomione zostało także Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe