Włodawa: Wydadzą miliony na rozbudowę bibliotek

  • 05.05.2018, 09:08
  • TWA
Włodawa: Wydadzą miliony na rozbudowę bibliotek
Prawie 4 mln zł ma kosztować rozbudowa bibliotek w Wytycznie i Urszulinie. Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Na realizację projektu pod nazwą "Przebudowa i rozbudowa obiektów bibliotek na potrzeby multimedialnych ekspozycji dotyczących dziedzictwa kulturowego Polesia" samorząd otrzymał 3 mln 372 tys. 673 zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Nieco ponad 600 tys. zł gmina musi dołożyć w ramach wkładu własnego.

Projekt zakłada zagospodarowanie terenu wokół filii biblioteki w Wytycznie. Powstaną alejki spacerowe, ławeczki oraz altana ogrodowa. Zaplanowano również nasadzenia drzewek i krzewów ozdobnych.

Natomiast biblioteka w Urszulinie zostanie rozbudowana o około 500 mkw. W dobudowanej części powstanie sala widowiskowo-koncertowa dla około 100 osób. Będą też pomieszczenia do prowadzenia warsztatów oraz lekcji pokazowych związanych z tradycją i kulturą Polesia.

- Jest to kolejne działanie mające na celu poprawę infrastruktury kulturalnej. Pozwoli poszerzyć ofertę zajęć i atrakcji realizowanych przy bibliotekach. Mieszkańcy, zarówno ci najmłodsi, jak i najstarsi będą mogli rozwijać swoje talenty i w ciekawy sposób spędzać wolny czas. Ponadto w Urszulinie zaprojektowaliśmy budynek nowoczesny i wysoce energooszczędny, wyposażony w panele fotowoltaiczne, które wpłyną na zmniejszenie kosztów utrzymania obiektu – tłumaczy wójt Tomasz Antoniuk.


Inne z Włodawy:

Za szybko i bez uprawnień [CZYTAJ]

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe