Chełm: Karta seniora robi furorę

  • 25.04.2018, 08:04
  • AN
Chełm: Karta seniora robi furorę
Ogólnopolska Karta Seniora cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta 60+. Dzięki niej seniorzy mają zniżki nie tylko w Chełmie, ale na terenie całego kraju. - Przyjęliśmy już ok. 600 wniosków - mówi z dumą Artur Juszczak, prezes Chełmskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych. - Czekamy na kolejne.

Organizatorem akcji w całym kraju jest Stowarzyszenie MANKO z Krakowa, wydawca magazynu "Głos Seniora". Ogólnopolska Karta Seniora to dokument wydawany w formie plastikowej karty, przypominający wyglądem kartę bankomatową. Mogą się o nią ubiegać osoby, które ukończyły 60 lat. W naszym mieście akcję koordynuje Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych.

- Formularz można wypełnić w trzech miejscach w mieście: w siedzibie Chełmskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych, przy ul. Pocztowej 52, w dziale usług opiekuńczych MOPR przy Placu Łuczkowskiego oraz w Domu Dziennego Pobytu, przy ul. Ogrodowej - wylicza Artur Juszczak.

Do programu w skali kraju przystąpiło wiele firm: są to m.in. hotele, firmy jubilerskie, salony kosmetyczne, fryzjerskie, sanatoria, które gwarantują zniżki od 5 do 20 proc. wartości produktu czy usługi. W Chełmie też uzbierała się już spora grupa partnerów. Pełna lista partnerskich firm znajduje się na stronie internetowej akcji Ogólnopolska Karta Seniora. Wyrobienie karty nic nie kosztuje. W wypełnieniu zgłoszenia pomagają urzędnicy.

- To całkiem atrakcyjna forma wsparcia osób starszych. Wiadomo, że jest spora grupa seniorów, którzy mają niskie świadczenia. Taka ulga to dla nich naprawdę duża pomoc - dodaje Juszczak.


Teraz czytane:

Nie chciało mu się iść pieszo, więc "pożyczył" samochód [CZYTAJ]

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe