Chełm: Rekrutacja przedszkolaków

  • 19.04.2018, 11:12
  • AN
Chełm: Rekrutacja przedszkolaków
1440 miejsc w 60 oddziałach przedszkolnych czekało na chełmskie dzieciaki, które będą kontynuować swoją edukację w miejskich przedszkolach albo ją rozpoczną. Do placówek miasta nie dostało się 60 dzieci. Powody były różne.

26 marca zakończył się etap składania wniosków o przyjęcie dziecka w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli. Aktualnie, tj. od 11 do 17 kwietnia, w placówkach odbywa się etap potwierdzania przez rodziców woli przyjęcia dziecka do tej placówki, do której zostało zakwalifikowane. Już następnego dnia do publicznej wiadomości podane zostaną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Następnie w okresie od 23 do 30 kwietnia będzie odbywało się składanie wniosków o przyjęcie w postępowaniu uzupełniającym w tych przedszkolach, które będą dysponowały wolnymi miejscami. Informacja o wolnych miejscach będzie dostępna na stronie internetowej www.chelm.formico.pl.

- Wniosek rekrutacyjny będzie można wypełnić, korzystając ze strony internetowej. Ponadto w dalszym ciągu funkcjonują wnioski w wersji papierowej, które są do pobrania w sekretariacie danego przedszkola. Wypełniony i podpisany wniosek należy złożyć we wskazanym przedszkolu - tłumaczy dyrektor wydziału oświaty Augustyn Okoński.

Do placówek miejskich w pierwszym postępowaniu nie dostało się 60 dzieci. Nie oznacza to jednak, że miejsc było za mało.

Ginące zawody znów na topie. Niesamowita okazja dla bezrobotnych [CZYTAJ]

- To pierwszy etap postępowania. Dzieci nie zostały przyjęte z powodu braku miejsc w konkretnych placówkach. Dzieje się tak, jeśli rodzice np. nie wpisali we wniosku przedszkola drugiego wyboru lub to wybrane w drugiej kolejności nie ma już wolnych miejsc - wyjaśnia Okoński. - To jeszcze nic straconego. W kolejnym etapie postępowania rodzice mogą bowiem wybrać przedszkole, w którym zostały wolne miejsca. W rekrutacji uzupełniającej mogą uczestniczyć także ci, którzy z różnych innych przyczyn nie wzięli udziału we wcześniejszym postępowaniu.

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w rekrutacji uzupełniającej zostaną podane do publicznej wiadomości 21 maja.

Dzieci w wieku 2,5 lat oraz dzieci niezamieszkałe na terenie miasta nie będą mogły wziąć udziału w rekrutacji uzupełniającej. W przypadku posiadania przez przedszkole wolnych miejsc o przyjęciu dziecka w trakcie roku szkolnego zdecyduje dyrektor przedszkola.


Teraz czytane:

Dzięki tej aplikacji zrobisz zakupy w niedzielę [CZYTAJ]

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe