Włodawa: Kwiecista łąka powstanie między blokami

  • 16.04.2018, 08:47
  • TWA
Włodawa: Kwiecista łąka powstanie między blokami
Na niekonwencjonalny pomysł wpadła grupa mieszkańców bloków przy ul. Jana Pawła II we Włodawie. Na osiedlu chcą zrobić tzw. kwietną łąkę. Prezes spółdzielni poparł inicjatywę i zapewnił, że przekaże pomysłodawcom teren do zagospodarowania.

Na działce, o powierzchni kilkunastu arów, rośnie trawa oraz kilka drzew i krzewów. Jednak wkrótce się to zmieni. Za sprawą komitetu społecznego, który powstał wśród mieszkańców bloku nr 33.

- Od dawna zastanawialiśmy się nad utworzeniem takiej łąki przy naszych balkonach, ale nie mogliśmy się zorganizować. Kilka dni temu zapytaliśmy pozostałych mieszkańców, co sądzą na ten temat. Zgodzili się, więc postanowiliśmy szybko działać – mówi Edyta Gałan, jedna z pomysłodawczyń.

Kwietna łąka powstanie od południowej strony bloku nr 33. Mieszkańcy chcą posadzić krzewy. Pozostałą przestrzeń wypełnić kwiatami, które coraz rzadziej można znaleźć na łąkach.

- Przede wszystkim mają to być takie rośliny, których nikt nie ukradnie. Posadzimy m.in. niezapominajki, malwy, ostróżki, naparstnice, złocień polny, dziewannę, zaślaz, lucernę siewną, mydlnicę lekarską, czy pięciornik wiosenny. Z czasem chcielibyśmy też zasadzić kocimiętkę, bodziszek odstraszający komary, dziurawiec, przetacznik kłosowy, rudbekie i wiele innych. Liczymy, że mieszkańcy pozyskają jakieś sadzonki i nasiona, ale o wsparcie prosimy również władze spółdzielni mieszkaniowej – twierdzi pani Edyta.

Prezes Marian Ścisłowski udostępnił działkę mieszkańcom, bo jak stwierdził, spółdzielnia też na tym skorzysta. Zaoszczędzi, bo nie będzie musiała kilkakrotnie w ciągu roku kosić trawy.

- Pewnie nie od razu zagospodarujemy cały teren, ale chcemy coś zmienić na osiedlu, bo to, jak wygląda nasze miasto, zależy przede wszystkim od nas samych – przekonuje pani Edyta.


Inne z Włodawy:

Pediatria bez ordynatora, pielęgniarki chcą odejść [CZYTAJ]

TWA
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Robcio
Robcio 17.04.2018, 08:45
Głupota i jeszcze ras głupota i tak przy tym kwietniku wiekszoś prac bedą wykonywać pracownicy spółdzielni bo wątpię aby mieszkańcy bloku Jana Pawła33 wszyscy ochoczo brali udział przy pielęgnacji kwietnika.
MIESZKANIEC BLOKU 33
MIESZKANIEC BLOKU 33 17.04.2018, 20:50
Proszę ja ciebie ,pracownicy spółdzielni dostaną za to pieniądze ,a pewnie będzie trzeba ich więcej więc powstanie pewnie jakieś nowe miejsce pracy

Pozostałe