Chełmscy policjanci zatrzymali dilerów [VIDEO]

  • 14.04.2018, 13:19 (aktualizacja 16.04.2018 07:49)
  • (apm)
Chełmscy policjanci zatrzymali dilerów [VIDEO]
15 litrów płynnej amfetaminy, ponad 3 kilogramy siarczanu amfetaminy, 2 tysiące tabletek ecstasy, marihuana i kokaina - taki towar przechwycili chełmscy funkcjonariusze CBŚP. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na prawie 3 mln złotych. Dwóch zatrzymanych mężczyzn, w tym jeden z Krasnegostawu, usłyszało zarzuty wewnątrzwspólnotowego przemytu oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Grozić im może do 15 lat pozbawienia wolności.

Kilkumiesięczna praca policjantów CBŚP z Wydziału w Chełmie Zarządu w Lublinie doprowadziła do zlikwidowania szlaku przemytu amfetaminy i tabletek ecstasy. Funkcjonariusze weszli w posiadanie informacji, iż 31-letni Daniel S. (wcześniej mieszkaniec powiatu krasnostawskiego, obecnie zamieszkały na terenie Holandii) oraz 29-letni Michał M. (wcześniej mieszkaniec powiatu płockiego, obecnie zamieszkały na terenie Belgii) trudnią się przywozem znacznych ilości narkotyków z krajów swojego zamieszkania do Polski.

4 kwietnia w godzinach wieczornych we Wrocławiu w jednym z hoteli zatrzymali obu podejrzanych mężczyzn. Ustalono, iż planowali oni wprowadzić do obrotu 9,6 litra płynnej amfetaminy oraz 1997 tabletek ecstasy za łączną kwotę 134 000 zł. Narkotyki mieli przy sobie. Zostały zabezpieczone dla potrzeb śledztwa. Przechwycono także mniejsze ilości marihuany i kokainy.

W toku śledztwa ustalono także, że 8 grudnia ub. r. przywieźli z Belgii, by wprowadzić do obrotu w Rybniku 2 litry płynnej amfetaminy za kwotę 24 000, natomiast 30 stycznia tego roku we Wrocławiu 3 litry płynnej amfetaminy za kwotę 40 500 zł.

 Według szacunków policyjnych z zabezpieczonych w sumie 15 litrów płynnej amfetaminy można wytworzyć około 60 kilogramów proszku (siarczanu) o czarnorynkowej wartości 2,4 milionów złotych. Natomiast z całości ujawnionych narkotyków przeznaczonych do sprzedaży zysk mógł wynieść 2,7 mln zł.

Według śledczych mężczyźni zorganizowali szlak przemytu narkotyków pochodzących z różnych krajów Unii Europejskiej, by docelowo rozprowadzać je wśród tworzonej w Polsce sieci tzw. hurtowych dilerów.

W Prokuraturze Okręgowej w Zamościu obydwaj usłyszeli zarzuty wewnątrzwspólnotowego przemytu oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Ponadto prokurator przedstawił Danielowi S. trzy kolejne zarzuty: wprowadzenia do obrotu w Krasnymstawie 28 lipca ub. r. 200 gramów sproszkowanej amfetaminy za kwotę 1600 zł, 30 sierpnia ub. r. 1 kg sproszkowanej amfetaminy za kwotę 6000 zł i 16 listopada ub. r. 2 kg sproszkowanej amfetaminy za kwotę 14 000 zł.

- Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i odmówili składania wyjaśnień - informuje Bartosz Wójcik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu. - Z uwagi na charakter sprawy i surowe zagrożenie karami prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Zamościu wnioski o tymczasowe aresztowanie obydwu podejrzanych. Sąd zastosował 3-miesięczne areszty. Śledztwo ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani przemyt znacznych ilości narkotyków stanowi zbrodnię i jest zagrożony karą od 3 lat pozbawienia wolności do lat 15.


Podobne artykuły:

Oszuści znów grasują po Chełmie! Ich ofiarą padają starsze osoby [CZYTAJ]

(apm)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe