Muzyka: Nowa płyta Konrada Zarka

  • 13.04.2018, 23:38 (aktualizacja 14.04.2018 00:08)
  • MP
Muzyka: Nowa płyta Konrada Zarka
Konrad Zarek, chełmski gitarzysta działający również solowo, wydał swoją trzecią płytę. EPka pt. „Ed Perpetuam Rei Memoriam” to połączenie rockowego gitarowego grania z elektroniką i elementami metalu.

EPka Konrada Zarka składa się z czterech autorskich kompozycji: "Ad Perpetuam Rei Memoriam", "Land Of Eternal Light", "Nunquam Retrorsus" oraz "United We Stand, Divided We Fall".

- Decyzję o nagraniu tej EPki podjąłem spontanicznie, za namową znanego Youtubera o ksywie GImper, który wyraził pozytywną opinię na temat mojej metalowej aranżacji jego utworu pt. "Niepowstrzymany" - mówi Konrad. - Początkowo płyta ta miała składać się z utworów, które nagrałem wcześniej, ale nie opublikowałem na żadnej z poprzednich płyt. Szybko uznałem jednak, że nie ma sensu "odgrzewać niedawno usmażonych kotletów" i trzeba iść do przodu. 

Jak mówi gitarzysta Arias, podczas prac nad EPką, wróciły wspomnienia z prac nad poprzednimi dwoma krążkami. Tworzył inspirując się poprzednim demo, pozytywnie zaskoczony jego brzmieniem. Dlatego też nowemu krążkowi nadał dość znaczący tytuł "Ad Perpetuam Rei Memoriam".

- Ten sam tytuł ma również utwór promujący, a zarazem utwór otwierający EPkę - dodaje.

Jedynym odświeżonym numerem na krążku jest "Nunquam Retrorsus:, który nabrał trochę symfonicznego brzmienia. Cały krążek zamyka natomiast kompozycja pt. "United We Stand, Divided We Fall", która jest po części balladą. tytuły utworów to łacińskie sentencje, oddające zarazem charakter utworów. EPka jest dostępna wyłącznie w formie elektronicznej na serwisach YouTube oraz BandCamp.


Teraz czytane:

III. Zlot Food Trucków w Chełmie - znamy szczegóły [CZYTAJ]

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe